reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Air

Yeni MacBook Air ve MacBook Pro hakkında son detaylar

Yeni MacBook Air ve MacBook Pro hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. Güvenilir kaynaklardan DigiTimes, bu yılın sonunda ARM tabanlı 13 inç MacBook Pro ve MacBook Air’ın satışa sunulacağını belirtti.

Apple’ın bu yıl sonuna kadar MacBook serisinin toplam sevkiyatının 16-17 milyon adede ulaşacağı ifade ediliyor. TSMC’nin Mac için tasarlanan özel işlemcilerini 5 nm işlem teknolojisi kullanarak üreteceği söyleniyor. 2021’in ilk yarısında üretimin küçük hacimli olacağı dile getirilse de bu hacmin önümüzdeki yıl önemli ölçüde genişleyeceği dile getiriliyor.

13 inç MacBook Pro’ya ve MacBook Air modeline geleceğini belirtiyor. 13,3 inçlik MacBook Pro’nun ARM tabanlı Apple işlemcisini barındıran ilk Mac bilgisayarı olacağı iddia ediliyor. Güvenilir kaynaklardan Kuo kısa bir süre önce yaptığı açıklamada mini LED ekranlı 16 inç MacBook Pro ve yeniden tasarlanmış 14,1 inçlik MacBook Pro’nun önümüzdeki yılın ikinci veya üçüncü çeyreğinde geleceğini belirtmişti. Güncellenmiş 16 inçlik MacBook Pro’nun ise bu yılın ekim veya kasım ayında satışa sunulacağı iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MacBook Air haricinde yeni iPad modeli de yolda

Kuo’nun yeni elde ettiği bilgilere göre Apple, uygun fiyata güçlü performans sunan 10,8 inçlik iPad’ini de ikinci yarıda satışa sunacak. Tabletin uygun fiyat etiketine sahip olsa da performans açısından başarılı olacağı konuşuluyor.

İlginizi çekebilir

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!