reklamı kapat

POPÜLER

macbook air

Yeni MacBook Air ve Mac mini hakkında son detaylar

 - Güncelleme: 29 Ekim 2018 10:57

Apple, kısa bir süre sonra gerçekleştireceği etkinlikte iPad Pro haricinde yeni MacBook Air’ı ve güncellenmiş Mac mini’yi de görücüye çıkarmaya hazırlanıyor.

Bloomberg’in aktardığı habere göre şirketin yeni MacBook Air modelinde yüksek çözünürlüklü ekran tercihinde bulunması bekleniyor. Uzun zamandır MacBook Air modelinde düşük ekran çözünürlüğü kullanan Apple’ın nihayet yeni MacBook Air’da yüksek çözünürlüklü ekran kullanacağı ifade ediliyor. 13 inçlik ekran boyutuna sahip olacağı dile getirilen bilgisayarın güçlü işlemcisiyle de dikkat çekeceği konuşuluyor. Apple’ın Mac mini tarafında da yenilikleri kullanıcılarla buluşturacağı söyleniyor.

Yeni iPad Pro’nun USB-C bağlantısına destek vereceği belirtiliyor. Bu bağlantı sayesinde iPad Pro’nun 4K HDR videoları harici monitörlere gönderebilecek. Yeni bir Apple Pencil’ın da yeni iPad Pro ile gelmesi bekleniyor. Kalemin iPad Pro’ya yakınlaştığında otomatik olarak eşleneceği ifade ediliyor. iPad Pro’da olması beklenen bir diğer iddia ise TrueDepth destekli Face ID kamera. Yüz tanıma sistemine destek vereceği söylenen tabletin iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinde olduğu gibi derinlik algılayabileceği ifade ediliyor. Animoji’lere de destek vermesini beklediğimiz iPad Pro’da yeni bir manyetik konnektörün de olacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad Pro, MacBook Air ve Mac mini ne zaman görücüye çıkacak?

Apple’ın tanıtacağı yeni modeller 30 Ekim’de New York’ta gerçekleşecek etkinlikte lanse edilecek.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni karma gerçeklik başlığı

İLGİLİ HABERLER