reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad Pro
Apple iPad Pro

İşte resmileşen tasarımıyla yeni Apple iPad Pro

Teknoloji devi Apple, şu an 30 Ekim etikinliği için son hazırlıkları yapıyor. İşte bu etkinlikte gelecek yeni iPad Pro modelleri, tasarımsal olarak netleşmiş durumda.

9to5Mac tarafından iOS kodlarında bulunan aşağıda görebileceğiniz simge, yeni iPad Pro modellerinin tasarımını açıkça gözler önüne seriyor. Görebileceğiniz üzere yeni modeller yuvarlatılmış kenarlar ve oldukça ince çerçeveler üzerine kuruluyor. Bunun arkasında ise kesinlikle kaldırılan Touch ID parmak izi okuma sistemi yer alıyor. Tabletler bunu yerine direkt olarak TrueDepth kamera sistemiyle geliyor ve bu sayede FaceID üzerinde yüz tanıma yapabiliyor. 12,9 inç ve 10,5 inç olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan yeni iPad Pro modelleri, tahmin edildiği üzere bir çentik de taşımıyor. Bünyesinde üç adet fiziksel buton yer alan tabletler, kesin olarak güçlerini Apple A12X işlemciden alıyor. Bu işlemci iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinde yer alan 7nm A12 Bionic işlemci üzerine kuruluyor ancak daha yüksek performans sunuyor. “Magnetic Connector” bağlantısı ile gelecek yeni Pro ailesinin, Lightning portunun yerini alacak USB-C portu üzerinden harici monitörlere 4K HDR video aktarabildiği belirtiliyor. Kötü şekilde3.5mm kulaklık girişi olmadan karşımıza çıkacak aile, gerçekten çok merak ediliyor.

Apple iPad Pro
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Büyük etkinlikte Apple, iPad Pro modelleri yanında başka ne tanıtacak?

Daha önce de aktardığımız üzere burada ilk olarak uygun fiyatlı bir MacBook bekleniyor. Ayrıca iMac dahil diğer modellerin de güncel teknolojilerle yenilenmesi bekleniyor. Buna ek olarak modüler tasarımlı Mac Pro’nun da görücüye çıkartılacağı konuşuluyor. Ayrıca Mac Mini tarafında da ciddi bir güncelleme bekleniyor. Bunlar haricinde büyük bir sürpriz beklentisi bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni karma gerçeklik başlığı