reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad Pro

Apple’ın yeni iPad Pro modellerinin “halen çok şaşırtan” yeniliği doğrulandı

Teknoloji devi Apple, 30 Ekim tarihinde iki yeni iPad Pro tanıtmaya hazırlanıyor. İşte bu modellerde gerçekten önemli bir değişiklik yapılıyor.

Dün açıklandığı kadarıyla 30 Ekim tarihinde hem yeni iPad hem de Mac bilgisayarlar geliyor. Burada elimizde en çok bilginin olduğu modeller ise kesinlikle 12,9 inç ve 10,5 inç iPad Pro modelleri. İşte bu modeller yeni gelen bilgilerin de doğruladığı üzere kesin olarak Lightning yerine USB-C portu ile geliyor. MacBook modellerinde uzun süredir USB-C kullanan Apple, bu evrensel bağlantı girişini ilk defa bir iCihaza getirmeye hazırlanıyor. USB-C portu üzerinden harici monitörlere 4K HDR video aktarabildiği belirtiliyor. Bu tercihiyle Lightning üzerinde çalışan aksesuarlardan aldığı büyük lisans parasını bir kenara iten firma, bu değişikliği USB-C’nin sunduğu yeni imkanlar için gerçekleştiriyor deniyor. Ayrıca bu port aracılığıyla yeni tabletler adeta bir fonksiyonel dizüstünü halini alıyor. Bu da gelecek dönüşümü için ilk işaret gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2018 Apple iPad Pro modelleri hakkında başka neler biliyoruz

Yeni aile yukarıda görebileceğiniz gibi ince çerçeveler üzerine kuruluyor. Bunun arkasında ise biliyorsunuz kaldırılacak Touch ID parmak izi okuma sistemi yer alıyor. Tabletler TrueDepth kamera sistemiyle beraber FaceID yüz tanıma sistemini kullanıyor. Sevindirici şekilde bir çentik taşımayan tablet ailesi, güçlerini Apple A12X işlemciden alıyor. Bu işlemci iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinde yer alan 7nm A12 Bionic işlemci üzerine kuruluyor ancak daha yüksek performans sunuyor. Aynı zamanda çok daha yüksek grafik gücüne sahip olduğu belirtilen işlemci, dizüstü seviyesi performans vadediyor. 3.5mm kulaklık girişi olmadan karşımıza çıkacak aile, 2.224×1.668 piksel ve 2.732×2.048 piksel ekran çözünürlüklerine sahip olacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei Mate 20 ailesi