reklamı kapat

POPÜLER

Apple Pencil 2 iPad Pro

En az iPad Pro’lar kadar merak edilen Apple Pencil 2 hakkında son dakika bilgileri

Merakla beklenen 30 Ekim etkinliği kapsamında Apple Pencil 2 modeli de geliyor. İşte bu merak edilen aksesuar hakkında yeni bilgiler var.

iPad’lerin en önemli aksesuarı olan gelişmiş kalem modeli Apple Pencil, yerini Apple Pencil 2 modeline bırakmaya hazırlanıyor. Kalem hakkında ortaya çıkan son bilgilere göreyse yeni model daha minimalist bir tasarımla geliyor. Üstündeki gümüş halkanın kaldırıldığı belirtilen kalem, söylendiği kadarıyla yeni iPad Pro modellerine manyetik olarak tutturulabiliyor. Bu taşıma kolaylığı adına gerçekten çok güzel görünüyor. iPad Pro’ya manyetik olarak bağlıyken şarj edilebileceği belirtilen Apple Pencil 2, daha önce duyduğumuz kadarıyla tablete eşleşmek için fiziksel bağlantı gerektirmiyor. Burada kalemi tabletin yakınında tutmak yeterli oluyor. Farklı cihazlar arasındaki geçişi de kolaylaştıracak denilen kalem, için donanımda ya da hassasiyet seviyesinde büyük bir fark taşımayacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Pencil 2’den daha önemli olan yeni iPad Pro modelleri nasıl olacak?

12,9 inç ve 10,5 inç olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan yeni iPad Pro modelleri, bünyelerinde bir ekran çentiği taşımıyor. İnce çerçeveli modelleri güçlerini Apple A12X işlemciden alıyor. Bu işlemci iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinde yer alan 7nm A12 Bionic işlemci üzerine kuruluyor ancak daha yüksek performans sunuyor. “Magnetic Connector” bağlantısı ile gelecek yeni Pro ailesinin, Lightning portunun yerini alacak USB-C portu üzerinden harici monitörlere 4K HDR video aktarabildiği belirtiliyor.

İlginizi çekebilir

Şirketin A11 Bionic işlemci odaklı en son reklamlarından