reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro Apple Pencil

Yenilenen tasarımı ve deneyimiyle ikinci nesil Apple Pencil

Apple‘ın yeni nesil iPad Pro modelleri ile dizüstü bilgisayarlara meydan okuduğu tanıtımda baştan aşağı değişen Apple Pencil da göründü.

Yeni nesil iPad Pro modelleriyle tablet pazarını bir kenara bırakıp adeta dizüstü bilgisayarlara meydan okuyan Apple, tabletin favori aksesuarı Apple Pencil modelini de yeniledi. Ayrıca satılan kalem, iPad Pro’ların tamamlayıcı unsuru olarak görünüyor. Tasarımında değişikliğe gidilen kalem manyetik olarak iPad Pro’nun yan tarafına tutturulabiliyor. Ancak bunun yanı sıra kablosuz şarj özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Yani artık Apple Pencil’ı iPad Pro’ya tutturduğunuzda kalem şarj olacak. Böylelikle eski modelde olduğu gibi kalemin arkasını açma, parça kaybetmemek için dikkatli davranma gibi dertler ortadan kalkıyor. Ayrıca kalem dokunuşla da komut algılayabiliyor. Kalemin gövdesine yapılan çift dokunuş fırça boyutları ya da modlar arasında geçiş yapmayı mümkün kılıyor. Bu özellik aynı zamanda kişiselleştirilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad Pro aksesuarı 2. nesil Apple Pencil fiyatı

Yuvarlak gövde hatları yerine daha kalem hissi oluşturan kenarlı hatlarla gelen ikinci nesil Apple Pencil’ın Türkiye fiyatı da açıklandı. Kalem 929 TL fiyatla iPad Pro sahiplerini bekliyor.

Aksesuar cephesindeki tek yenilik bu da değildi. Tabletler için tasarlanan Smart Keyboard Folio da yenilendi. Aksesuar hem tabletin gövdesini çizilmelerden koruyor hem de ihtiyaç duyulduğu anda klavyeye dönüşüyor. İki farklı görüntüleme açısı sunan klavyenin Türkiye fiyatı ise 12,9 inçlik model için 1.429 TL, 11 inçlik model içinse 1.299 TL.

İlginizi çekebilir

Tabletin tanıtımı