reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

Yeni Apple Pencil için ortaya çıkan sürpriz gelişme

Teknoloji devi Apple’ın iPad ailesi için hazırladığı popüler ürünü Apple Pencil için sürpriz bir sızıntı yapıldı. Popüler kaleme yeni bir renk seçeneği geliyor.

Karşımıza kısa süre önce aşağıda detaylandırdığımız yeni iPad Pro‘yu çıkaran ancak Apple Pencil için bir güncelleme yapmayan Apple, bu taraftaki güncellemeyi görsel olarak da gerçekleştirecek gibi görünüyor. Söylendiği kadarıyla yeni ya da bir sonraki Pencil için siyah renk seçeneği de sunulacak. Biliyorsunuz kalem şu an sadece beyaz renkte alınabiliyor. Esasen çıktığından buna yana sadece beyaz olarak karşımıza çıkan gelişmiş kalem, siyah renk ile birçok kişiyi oldukça memnun edebilir deniyor. Ancak burada aşağıdaki kadar siyah bir renk çok olası değil. Apple’ın burada uzay grisi ile siyah arasında bir ton belirleyeceği düşünülüyor.

apple pencil

Apple Pencil ile harikalar yaratabileceğiniz yeni iPad Pro neler sunuyor ve kaça satılıyor?

11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı boyutta gelen yeni aile, eski jenerasyonun tasarım çizgisini devam ettiriyor. Modellerin en büyük yenilikleri arasında arkalarındaki üçlü kamera sistemi oluyor. Burada 12 megapiksel F1.8 geniş açı + 10 megapiksel F2.4 ultra geniş açı + LiDAR tarayıcı bir araya geliyor. Burada en çok dikkat çeken elbette LiDAR oluyor. Bu sayede iPad Pro’lar ile ortamın derinlik haritasını çıkarılabiliyor, bu da çok gelişmiş bir artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor. Güçlerini performans artış getirmeyen A12Z Bionic işlemciden alan tabletler, elbette ucuz değil. Tabletlerin Türkiye başlangıç fiyatı 11 inç için 6,399 TL seviyesinde yer alıyor. 12,9 inç içinse 7,999 TL verilmesi gerekiyor.

İlgili Video