reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad Pro

Apple cevaplıyor: Yeni iPad Pro dizüstü bilgisayarın yerini alabilir mi? [Video]

Apple, yeni nesil iPad Pro modellerinin dizüstü bilgisayarların yerini alacağı konusunda ısrarcı. Firmanın hazırladığı yeni tanıtım da bu mesaj üzerine kuruluyor.

Apple yeni nesil iPad Pro modellerini görücüye çıkarırken, iPad satışlarını dizüstü bilgisayar satışlarıyla kıyaslamış ve geçtiğimiz dört çeyrekte 44,2 milyon iPad sattıklarını kaydetmişti. Bu sayı iPad’i dizüstü pazarında liste başı yaparken Tim Cook da “Görünüşe göre iPad’ler dünyanın en popüler bilgisayarı aynı zamanda.” diyerek ufak ufak aslında mesajı vermeye başlamıştı. Çünkü Apple gerçekten de iPad modellerinin dizüstü bilgisayarların yerini almasını istiyor. Firmanın son dört çeyrekte sattığı Mac sayısının 18,3 milyon olduğu düşünüldüğünde bu isteğinde çok da haksız sayılmaz. Yeni iPad Pro tanıtımı ise tabletin gerçekten de bir bilgisayar olarak kullanılabileceği mesajı üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad Pro dizüstü bilgisayarların yerini alabilir mi?

Apple yeni tanıtımında iPad Pro’nun yeni bilgisayarınız olabileceğini söylüyor. Bildiğiniz gibi yeni nesil modeller çok iddialı bir donanımla geliyor ve hem iş hem de günlük hayatta kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya göre tasarlanmış durumda. A12X Bionic çiple gelen modeller performansı en üst noktaya çekerken, ince çerçeveleriyle de çalışma alanı konusunda daha cömertler. Klavye ve kalem desteği ise cihazın bir bilgisayar gibi kullanılmasını sağlayan en önemli aksesuarlar olarak öne çıkıyor.

Artık Type C bağlantısıyla gelen yeni nesil modellerin bilgisayarların yerini alma konusunda önünde engel olan tek şeyse şimdilik iOS işletim sistemi gibi görünüyor. iOS’te sunulan her uygulama deneyiminin macOS’takiyle birebir olmadığı düşünülünce, kullanıcıların aklını kurcalayabilecek en keskin detay da bu oluyor.

Yeni nesil iPad Pro’lar Türkiye’de de satışa sunuldu. 11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuyla gelen cihazların Türkiye başlangıç fiyatı ise sırasıyla 5.899 TL ve 7.399 TL. Bu fiyata yeni nesil Apple Pencil ve Smart Keyboard Folio klavyenin dahil olmadığını yeniden hatırlatalım. Apple’ın hazırladığı yeni tanıtıma haberin üzerindeki videodan ulaşabilirsiniz.