reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Meitu ortaklık

Söylentiler doğru çıktı; işte Xiaomi’nin geleceğe yönelik büyük hamlesi

Teknoloji dünyasının yükselen ismi Xiaomi, geçtiğimiz hafta Meitu ile kamera odaklı bir ortaklık kuracak haberiyle gündeme gelmişti. Bunun arkasından çok daha büyük bir hamle çıktı.

Kısa süre önce 73 milyon dolar üçüncü çeyrek geliri açıklayan Xiaomi için işler iyi gidiyor. Kendisine sadık bir kullanıcı kitlesi oluşturan ve hemen her alana (Akıllı klozet kapağı dahil) giriş yapan firma, beklenenden farklı olarak Meitu‘nun donanım bölümünü aldığı açıklandı. Söylendiği kadarıyla iki firma yeni bir marka altında ortak telefonlar geliştirecek. Bu yeni marka ile daha çok kadınlara odaklanacak ikili, birbirlerinin teknolojilerinden de yararlanacak. Daha önce de belirttiğimiz üzere Meitu, özellikle geliştirdiği özel fotoğraf uygulamaları ile öne çıkıyor. Firmanın bu uygulamaları daha çok özçekim (Selfie) üzerine odaklanıyor ve özel algoritmalarla kişileri olduğunda çok daha güzel hale getiriyor. İşte Xiaomi’nin gelecek telefonlarında bunları aktif olarak kullanacağı belirtiliyor. Ayrıca Meitu markasını aktif olarak kullanacak ve tüm tasarımı / satışları üstlenerek yeni modeller ile genişletecek Xiaomi, son dönemdeki en büyük adımlarından birisini atmış gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi ve Meitu ortaklığı heyecan veriyor

Bu ortaklıktan kullanıcıların fayda göreceği açıkça görünüyor. Akıllı telefona ek olarak diğer akıllı ürünleri de kapsayan ortaklık, gelecek için heyecan veriyor.

İlginizi Çekebilir

Akıllı telefonlara özel yeni lens