reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi meitu

Karşınızda Xiaomi ve Meitu ortak ürünü döner kameralı ilk telefon!

Teknoloji dünyasının yükselen ismi Xiaomi, geçtiğimiz dönemde Meitu ile kamera odaklı bir ortaklık kurmuştu. İşte bu ortaklığın ilk meyvesi ortaya çıktı.

Xiaomi, geçtiğimiz yıl sürpriz bir adım atmış ve Meitu‘nun donanım bölümünü aldığını açıklamıştı. O zaman iki firmanın ortak telefonlar geliştireceği açıklanmıştı. Yeni modeller ile daha çok kadınlara odaklanacak denilen ikili, birbirlerinin teknolojilerinden de yararlanacak. Bilmeyenler için Meitu, alanda geliştirdiği özel fotoğraf uygulamaları ile öne çıkıyor. Firmanın bu uygulamaları daha çok özçekim (Selfie) üzerine odaklanıyor ve özel algoritmalarla kişileri olduğunda çok daha güzel hale getiriyor. İşte bu doğrultuda hazırlanan ilk model, kısa süre önce karşımıza çıktı. Meitu markalı bu model, görebileceğiniz üzere arkasında öne doğru dönebilen bir kamera taşıyor. Bu yüksek ihtimalle motorlu modülde üç adet kamera ve bir de flaş bulunuyor. Arka kamerayı öne döndürerek üst düzey selfie / özçekim performansı sunacak telefon hakkında henüz başka bilgimiz bulunmuyor. Ancak bu model akla direkt olarak Asus Zenfone 6‘yı getiriyor. Biliyorsunuz Zenfone 6’da da aynı bu şekilde bir döner kamera kullanılıyor.

Xiaomi meitu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi ve Meitu ortaklığı heyecan veriyor

Ancak bu ortaklığın sadece Çin pazarı ile sınırlı kalacağı tahmin ediliyor. İkiliden gelecek cihazların kolay kolay global olarak satılacağı düşünülmüyor.

İlginizi Çekebilir

Akıllı televizyonlara virüs girer mi?