reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Meitu

Merak edilen yeni Xiaomi akıllı telefon serisi için tarih verildi

Teknoloji dünyasının yükselen ismi Xiaomi, ortaklık kurduğu Meitu ile geliştirdiği yeni akıllı telefon serisinin tanıtımı için tarihi verdi.

Şimdilik ilk görseli yukarıda yer alan döner kameralı bir model geliyor ancak Xiaomi ile Meitu’nun “bir ürün gamı” hazırladığı söyleniyor. Geçtiğimiz yıl Meitu‘nun donanım bölümünü alan Xiaomi, bu bağlamda karşımıza birçok selfie yani özçekim odaklı telefonlar ile çıkmaya hazırlanıyor. Resmi olarak 21 Haziran tarihinde tanıtılacak ilk telefon, yukarıda da dediğimiz gibi ilginç bir kamera sistemi kullanıyor. İlk olarak Asus Zenfone 6 modelinde gördüğümüz bu kamera yapısı, arkada yer alıyor ve öne doğru dönüyor. Zenfone 6’da olduğu gibi motorlu olduğu düşünülen bu ilginç kamera modülü, üst düzey kalitede özçekimlere odaklanıyor. Biliyorsunuz telefonların ön kameraları arka kameralarından daha düşük kalite sunuyor. Döner kamera ile bunu ortadan kaldıran ikili, heyecan yaratan bir lansmana hazırlanıyor. Burada şimdilik tek bir olumsuzluk bulunuyor. O da yeni telefon ya da telefonların sadece Çin’de satılacağının söyleniyor olması. Global olarak çıkışları pek olası olmayan modeller, diğer pazarlardaki selfie sevleri üzecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi ve Meitu ortaklığı merak uyandırıyor

Xiaomi’nin Meitu’dan aldığı teknolojileri gelecekte çıkacak diğer modellerine de entegre etmesi bekleniyor. Firmadan şu an önümüzdeki dönem için Mi Mix 4 ve bir katlanabilir telefon modeli bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin ekran altı kamera teknolojisi