reklamı kapat

POPÜLER

PUBG
PUBG

PUBG güncellemesi Apex Legends’ın sevilen özelliğini getiriyor

20 Haziran 2019

En popüler Battle Royale oyunlarından PUBG, test server’ındaki yeni güncellemesiyle beraber rakibi Apex Legends‘ın sevilen özelliklerinden birini oyuna dahil ediyor.

Sevilen Battle Royale’ler arasında zirveye oynayan PUBG test server’ına gelen yeni büyük güncellemesinde yakın zamanda hızla büyüyen rakibindeki beğenilen özelliklerden birini oyuna dahil ediyor. Apex Legends şimdilerde ilk çıktığı dönemde kazandığı ivmeyi kaybetse de, oyunun bugün dahi övülen özelliklerinden biri oyun içi diğer oyuncularla birebir diyalog kurmadan tüm oyunu yönlendirebilme imkanı. Bunu da oyunun içinde bulunan sesli komutlarla gerçekleştirebiliyordunuz. Böylece mikrofon açmadan ekipteki diğer oyuncularla kesintisiz iletişim kurulabiliyordu. Şimdi test server’ındaki Update 30 ile beraber PUBG’nin de bu özelliğe kavuştuğunu görüyoruz. Mouse tekerine ya da F3’e basılı tutarak açabileceğiniz “Telsiz Mesajları” özelliği birkaç başlıkta seçenek sunuyor. Telsiz mesajları arasında düşman fark etme, onaylama, mermi, bandaj ya da yardım talebi gibi seçenekler bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
PUBG

PUBG oyun içi iletişimi güçlendiriyor

Basılı tutma dışında mouse tekerine ya da F3’e bas-çek yapmanız durumunda da işaretlediğiniz eşyanın adını ve yerini söylüyor. İki kez tıklarsanız bu sefer düşmanın nerede olduğunu belirtebiliyorsunuz. Bu aynı zamanda haritada düşmanın yerini işaretleyerek arkadaşlarınıza görsel bir veri de sunuyor.

Bir diğer özellik ise Kenara Tutunma. Zıpladığınızda boşluk tuşuna basıp çekmek yerine basılı tutarsanız, karakterinizle konteyner veya çatıların kenarlarına tutunabiliyorsunuz.

Yeni güncellemeyle şimdilik en güçlü tabanca olan Desert Eagle da oyuna dahil edildi. 62 birim hasar verebilen bu tabanca oyuncuların bir süre yeni favorisi olabilir. Tüm özelliklerin yakında kullanıcılar için açılması bekleniyor. Güncellemeye ilişkin tüm yama notlarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Oyunun ücretsiz “Lite” versiyonu