reklamı kapat

POPÜLER

ücretsiz PUBG rakibi Apex Legends Fortnite yerine göz dikti

Ücretsiz PUBG rakibi Apex Legends durdurulamıyor

PUBG rakibi olarak anılsa da ücretsiz olması sebebiyle Fortnite için daha zor anlar yaşatan yeni Battle Royale oyunu Apex Legends, durdurulamıyor.

Battle Royale oyunlarını odak noktasına çeken PUBG sonrası, ücretsiz olarak indirilmeye sunulan Fortnite ile beraber oyun dünyasının en popüler çevrim içi oyunları da belli olmuştu. Bu popüler ikiliye ise Titanfall evreninde gelen Apex Legends dahil oldu. Hem de düşünüldüğünden de hızlı bir şekilde. Respawn Entertainment’ın geliştirdiği oyun ilk 3 günde 10 milyon oyuncuya ulaştığını bizlerle yeni paylaşmıştı ki, ilk hafta sonuçları geldi. Apex Legends, bir haftada 25 milyon oyuncuya ulaştığını, hafta sonu da 2 milyon eş zamanlı oyuncu sayısını elde ettiğini açıkladı. Battle Royale oyunları arasındaki rekabet de en üst noktaya çıkmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PUBG mi yoksa Fortnite mı tehlikede?

Apex Legends, ücretsiz bir deneyim sunduğu için oyuncu sayısındaki bu hızlı yükselişi, ücretli olarak oyuncularla buluşan PUBG ile kıyaslamak çok doğru bir sonuç vermeyecektir. Ancak öte yandan Battle Royale türündeki ücretsiz rakibi Fortnite ile rahatlıkla kıyaslanabilir. Görünen o ki en yeni oyunumuz Fortnite’a göre çok daha hızlı büyüyor. En azından çıkış sonrası oyuncuların dikkatini çekme açısından böyle bir yorum yapmak mümkün. İlk 3 gün sonuçlarını kıyasladığımız buradaki haberimizde de belirttiğimiz gibi Fortnite’ın 2 haftada ulaştığı oyuncu sayısı, Apex Legends’ın 3 günde elde ettiği bir istatistikti.

Öte yandan bir diğer dikkate alınması gereken veri de izlenme. Twitch izlenmelerinde bir süredir hep en çok izlenen oyun olan Fortnite’ın yerini Apex Legends’a bırakmaya başladığı görünüyor. Bu da insanların yavaş yavaş ilgisinin yeni oyuna kaydığını gösteriyor. Yeni oyun rekabette elde ettiği başarıyı koruyup artırabilecek mi, bunu zaman gösterecek. Bu savaşta “en çok oynanan Battle Royale oyunu” unvanı ise kimde kalacak merak konusu.

Ücretsiz indirebileceğiniz Apex Legends’ın PC sürümüne buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Oyunun oynanış fragmanı