reklamı kapat

POPÜLER

Ücretsiz PUBG rakibi Apex Legends

Ücretsiz PUBG rakibi Apex Legends’ın en büyük problemi

Respawn’ın geliştirdiği EA çatısı altındaki Apex Legends, kısa sürede PUBG ve Fortnite’a kafa tutacak ilgiyle karşılaşarak şaşırtıcı bir performans sergilemişti. Ancak oyunun ciddi bir sorunu bulunuyor.

PUBG ile yaygınlaşan Battle Royale tutkusu, Fortnite ile ücretsiz popüler bir alternatife kavuşmuşken Apex Legends çıkar çıkmaz aniden oyuncuların ilgisini çekmeyi başardı. PUBG kendi ücretsiz alternatifi üzerine çalışadursun, yeni bir ücretsiz rakip olarak oyun dünyasında yer alan Apex Legends, farklı oyunların “en eğlenceli” yönlerini bir araya getirerek ortaya yenilenmiş bir Battle Royale deneyimi sunmayı başardı. Yer yer Overwatch esintileri dahi hissedeceğiniz oyunun ise oyuncuların canını sıkan ciddi bir sorunu bulunuyor. Uzun süredir EA oyunlarıyla haşır neşir olanların çok şaşırmayacağı bu mevzu ise oyun içi satışlar elbette.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EA ve oyun içi satış problemi

Söz konusu EA olunca para sorunu mutlaka su yüzüne çıkıyor. Nitekim Apex Legends’ta da durum farklı değil. Konuyu detaylandırmadan önce “Ücretsiz oyunda ne parası?” diye düşünenler için kısaca bir açıklama yapalım. Oyun tıpkı Fortnite, PUBG, Overwatch gibi benzerlerinde olduğu şekilde oyun içi çeşitli kozmetik eşyalar satıyor. Oyundaki başarınıza doğrudan etki etmeyen bu kozmetik satışlarda yeni eşyalar için kutu açılımı gerçekleştirebiliyorsunuz. Oyuna mart ayında Savaş Bileti sisteminin getirileceği açıklandı. Savaş Bileti sistemiyle ilgili detaylı haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Oyun içi para birimini satın alarak yaptığını bu harcamalarda ise sıkıntı fiyatlandırmada ortaya çıkıyor.

Apex Legends’ta karakterlerin ve silahların görünümünü kozmetik kaplamalarla değiştirmek mümkün. Ancak oyunda şu ana kadar satılan neredeyse tüm kaplamalar 20 dolara satışa sunulmuş durumda. Çünkü markete şimdilik sadece en üst seviyedeki kozmetik değişimler geliyor ve bunlar da oyun içinde 20 dolara denk gelen 2000 coin‘e satılıyor. Sevgililer Günü için hazırlanan iki kozmetik değişimin ise fiyatlandırmasındaki küçük oyun oyuncuların hoşnutsuzluğunu artırdı. Oyun içi her biri 1100 coin‘e satılan kozmetik değişimlerden birini satın alabilmek için minimum 20 dolar harcamanız gerekiyor. Çünkü markette satışa sunulan minimum coin miktarı 1000 olarak belirlenmiş durumda.

Market içindeki bu küçük kurnazlıklarla oyuncuların daha çok para harcamasını hedefleyen EA, şaşırtmayarak bu zamana kadar kullandığı taktiğin aynısını kullanıyor. Oyunculardan yükselen hoşnutsuzluk sonucu firmanın yeni bir adım atıp atmayacağı merak konusu.

İlgili video

Oyunun oynanış fragmanı