reklamı kapat

POPÜLER

2018-iphone

Huawei’nin sevilen özelliği 2019 iPhone’lara geliyor

Apple’ın 2019 planlarını özetleyen kapsamlı bir araştırma notunda, analist Ming-Chi Kuo bir sonraki iPhone programına ilişkin görüşlerini açıkladı.

Kuo’ya göre, 2019 iPhone serisi, 6,5 inç, 5,8 inç OLED ve 6,1 inç LCD modelleri bu yılki modellerin yansıması olacak.  2019’da beklenebilecek değişikliklere gelince, Kuo iPhone XR’ın halefinin 4 GB RAM’e yükseltilebileceğini belirtiyor. Tüm modellerde buzlu cam kasanın kullanılacağı, daha yüksek kapasiteli pillerin yer alacağı ifade ediliyor. iPhone’ların diğer cihazları kablosuz olarak şarj edebileceği de konuşuluyor. Yeni modellerin ana güncellemelerinin bir kısmı, iç mekanda konumlandırma ve navigasyon için Ultra Geniş Bant (UWB), buzlu cam kasa, diğer cihazları şarj etmek için iki taraflı kablosuz şarj ve geliştirilmiş Face ID yeni iPhone modellerinde yer alması beklenen özellikler arasında. Kuo, üç yeni iPhone modelinde de Ligtning yerine USB-C bağlantısının kullanılacağını ifade ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPhone’lar ne zaman tanıtılacak?

Yeni iPhone’ların eylül ayında gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına çıkması bekleniyor. iOS 13 yüklü gelecek yeni iPhone modellerinin ekim veya en geç kasım ayında Türkiye’de de satışa sunulacağı belirtiliyor. Telefonların Türkiye satış fiyatları belli olmasa da 2019 iPhone’ların yüksek fiyattan satışa sunulması bekleniyor. 2019 iPhone’lar hakında yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir

iPhone Xs ile çekilmiş kısa film