reklamı kapat

POPÜLER

Batman Ben Affleck

Batman rolünü bırakan Ben Affleck’ten ilk açıklama [Video]

Batman rolünü bırakan Ben Affleck, konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Rolü neden bıraktığına değinen aktör, role tamamen veda ediyor.

Batman solo filmi için ilk etapta senaryodan yönetmenliğe kadar tüm sorumluluğu üstlenen Ben Affleck, ilerleyen dönemlerde görevlerini bir bir terk etmişti. Son olarak uzun bir süre rolü bırakacağı dedikoduları basına yansımış ancak durum bir türlü netlik kazanamamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Affleck’in havlu attığı basına yansıdı. Resmileşen “istifa”nın ardından ilk kez Jimmy Kimmel Live! programında konuşan Affleck, role tamamen veda ediyor. Affleck’in bir daha Batman olarak karşımıza çıkmayacağının resmileştirilmesi ise DC Sinematik Evreni’nin nasıl ilerleyeceği konusunda soru işaretleri oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Başka birine şans vermenin zamanı gelmişti”

Affleck her ne kadar “Artık Batman değilim.” dese de açıklamaları doğrudan rolü bırakma durumundan ziyade yapımın işleyişine yönelik. “Bir versiyonunu yönetmeyi denedim ve gerçekten iyi yazarlarla çalıştım ama bir şeyler ortaya çıkaramadım. Bu yüzden artık başka birinin denemesine fırsat vermenin zamanı gelmişti. Gayet iyi insanlarla çalışıyorlar.

Affleck’in bu açıklaması yaratıcı süreçte ciddi sıkıntılar çekildiğine işaret ediyor. Ancak Affleck rolü neden bıraktığına ilişkin tam bir cevap vermiyor. Matt Reeves‘in yöneteceği ve senaryosu tamamen değiştirilen film için “daha genç bir Bruce Wayne” arayışlarında olunduğu da yine basına yansıyan bilgiler arasında. Yeni filmin Şubat 2020‘de vizyondaki yerini alması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

8 Mart’ta vizyona girecek olan Captain Marvel fragmanı