reklamı kapat

POPÜLER

PUBG rakibi Apex Legends güncellendi

PUBG rakibi Apex Legends’ın en büyük eksiğini kapatan güncelleme [Video]

PUBG ve Fortnite‘ın ardından en popüler Battle Royale olma yarışına hızlı dahil olan Apex Legends, en büyük eksikliklerinden birini kapatıyor.

PUBG ve Fortnite arasındaki tatlı rekabet devam ederken bir anda ortaya çıkan Apex Legends, kısa sürede Battle Royale severleri kendine çekmeyi başarmıştı. EA çatısı altındaki oyun, Origin’e rağmen, ilk ayında 50 milyon oyuncuya ulaşarak çok hızlı bir büyüme gösterdi. Ancak oyunun PUBG ve Fornite gibi rakipleriyle kıyaslandığında büyük bir eksiği bulunuyordu: Savaş Bileti. Bir yılı sezonlara bölen oyunlar Savaş Bileti etkinliği ile kullanıcılara o sezon boyunca çeşitli ödüller sağlıyor. Savaş Bileti alarak sezona dahil olabiliyor ve oyunu oynadıkça kazandığınız seviyelerle yeni kozmetik ilerlemeler ya da oyun içi para birimi gibi kazanımlar elde edebiliyorsunuz. Geliştirici Respawn Entertainment uzun süredir üzerinde çalıştığı Savaş Bileti sistemi ise nihayet oyuna dahil ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu akşam yayında

Daha önce mart ayında başlayacağı açıklanan ilk sezon için vakit geldi çattı. Apex Legends, Twitter üzerinden yaptığı duyuru ile Savaş Bileti’nin 19 Mart’ta oyuna dahil edileceğini müjdelendi. Türkiye saati ile bugün 20:00‘da oyundaki ilk sezon açılışını yapıyor. Wild Frontier isimli sezonu oyun içi para birimi olan coinlerle açabiliyorsunuz. Sezonu başlatmak 950 coin yani 7,99 euro. Ancak 25. seviyeden başlamak isterseniz o zaman 2.800 coin (23,98 euro) ödemeniz gerekiyor. Fortnite ile hayli benzeşiyor. Tabii oyun ne yazık ki Türk lirası desteklemediği için Apex Legends için Fortnite’taki gibi bölgesel bir fiyatlandırma olmayacak.

Savaş Bileti almasanız dahi sezon boyunca bazı kazanımlar elde edebiliyorsunuz. Tıpkı Fortnite’ta olduğu gibi, her seviyede değil ancak bazı seviyelerde yeni kozmetik değişimler açılabiliyor. Seviye atlamanın ise Fortnite’taki gibi olmayacağı kaydediliyor. Yani meydan okumalarla değil de deneyim puanıyla ilerleme olacak. Oyun aynı zamanda yeni karakteri Octane‘ı da müjdeledi. Oyunu ücretsiz olarak EA sayfasından indirebilirsiniz.