reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter: Wizards Unite mobil oyun

Harry Potter mobil oyunu nihayet ortaya çıktı! [Video]

Niantic’in uzun zamandır beklenen mobil oyunu Harry Potter: Wizards Unite nihayet kendini gösterdi. AR ile destekli Harry Potter oyunu geliyor.

Pokemon GO’nun geliştiricisi Niantic’in uzun zamandır üzerinde çalıştığı Harry Potter: Wizards Unite nihayet kendini gösterdi. Hatta bazı Android cihazlar için ön kayıt dönemini bile başlattı. Ne yazık ki Türkiye’de ön kayıt almayan oyun şimdilik Play Store üzerindeki resmi sayfasından indirilemiyor. Ancak diğer ülkelere de dağıtımı başladığında oyuna buradaki Play Store sayfasından ulaşabilirsiniz. iOS kullanıcıları ise bir süre daha bekleyecek gibi görünüyor. Oyunun ön incelemeleri de yabancı basında yavaş yavaş yerini alırken, ekran görüntüleri de aşağı yukarı nasıl bir şeyle buluşacağımızı işaret ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harry Potter mobil oyun

Muggle dünyasına düzeni getirme zamanı

Oyun tıpkı Pokemon GO mantığında çalışıyor. Gerçek haritanın büyücü dünyasına göre modifiye edilmiş haliyle karşımıza çıkan oyunda, belli başlı bölgeler öne çıkarılıyor. Bu bölgelere giderek, büyülü hareketliliği herhangi bir tehlike oluşturması durumunda önleyebilir, toplanabilir eşyalara ulaşabilirsiniz. “Büyü Enerjisi” diye bir sistemle büyü yaptığımız için Muggle dünyasında bazı noktalarda yer alan yiyecek ve içecekleri toplayarak oyun içi enerji doldurmamız gerekiyor. Bazı noktalarda portallar dahi açarak, Harry Potter dünyasının ikonik noktalarına AR teknolojisi desteğiyle de gidebiliyoruz. Düellolar da yapılabilen oyunda uzmanlaşmak üzere bir alan seçimi de gerçekleştiriyoruz.

Heyecanla beklenen oyun ne zaman son haliyle indirilmeye sunulacak henüz açıklanmadı. Ancak daha da kötüsü bir Pokemon GO vakası yaşayabiliriz. Bildiğiniz gibi oyunun Türkiye sürümü bir türlü çıkmadığı için Android kullanıcıları apk indirerek, iOS kullanıcıları ise Amerika hesabı açarak oyunu indirebilmişti. Daha detaylı bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Pottermore tarafından paylaşılan oyun içi kısa bir oynanış anını haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.