reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter mobil oyun

Harry Potter oyunundan çıkışa hazırlık yapan yeni fragman [İzle]

Harry Potter temalı mobil oyun Wizards Unite yayınladığı son fragmanla tüm büyücüleri Muggle dünyasını korumaya çağırıyor.

Harry Potter, zaman içinde pek çok oyunla karşımıza çıktı. Film oyunlarından Quidditch World Cup gibi çok özlediğimiz eğlenceli oyunlara kadar hayranlarla buluştu. Ancak oyun furyası filmler bitince büyük bir sekteye uğradı. Şimdilerde halihazırda bir mobil oyunu bulunsa da, uzun zamandır bu konuda hayranları en çok heyecanlandıran oyun henüz çıkışını gerçekleştirmedi. Pokemon GO‘nun yaratıcıları Niantic Games, Harry Potter: Wizards Unite oyununu ilk duyurduğundan beri bu deneyimin artık bizlerle buluşmasını bekliyoruz. Pokemon GO gibi gerçek dünya ile iç içe bir oyunu bizlere sunacak olan Niantic Games, oyun için yayınladığı son fragmanda zamanın yaklaştığını ima ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harry Potter evreni gerçek dünyaya taşınıyor

Sistem Pokemon GO ile neredeyse aynı işliyor. Gerçek harita verisi üzerinde siz gezerken karakteriniz de bulunduğunuz konumda olabilecek olağan üstü aktivitelerle boğuşuyor. Belli başlı görevleri yapabileceğiniz oyunda Muggle dünyasını da korumanız gerekiyor. Yeni Zelanda ve Avustralya’da beta testlerine çoktan başlayan oyun ise artık dünya genelindeki çıkışı için gün sayıyor.

Şimdilik hala belirsiz olan uygulamanın çıktığı gibi Türkiye’ye de sunulup sunulmayacağı. Ancak bu konudaki tüm ipuçları, sunulacağına işaret ediyor. Halihazırda Yeni Zelanda betasını indirdiğimiz uygulamada “kısmen” Türkçe dil desteğinin bulunduğunu belirtelim. Hala ne yazık ki net bir tarih yok, ancak oyun çıktığında iOS, Android mağazalarının yanı sıra Samsung’un Galaxy Store‘unda da yer alacağını açıkladı. Hazırlanan yeni fragmanı haberin üzerinden izleyebilir, oyunun resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.