reklamı kapat

POPÜLER

Niantic Harry Potter oyunu Harry Potter: Wizards Unite

Niantic’in Harry Potter oyunu ilk fragmanıyla macerayı başlatıyor [İzle]

Pokemon GO geliştiricisi Niantic’in yeni Harry Potter oyunu Harry Potter: Wizards Unite ilk fragmanıyla büyücüleri göreve çağırıyor.

Uzun zamandır beklenen artırılmış gerçeklik destekli Harry Potter oyunu Wizards Unite, nihayet fragmanıyla karşımızda. Pokemon GO ile mobil oyun deneyimini tamamen değiştiren Niantic sokakları bu kez pokemon severlerle değil Potterhead’lerle doldurmaya hazırlanıyor. Benzer şekilde artırılmış gerçeklik desteği sunacak olan oyunun ilk fragmanı ise pek bir ipucu paylaşmıyor. Ancak Altın Snitch’i gördüğümüz fragmanda bizi ilginç bir Quidditch benzeri yan görevler bekliyor olabilir gibi görünüyor. Oyun hala net bir çıkış tarihine de kavuşmuş değil. Ancak fragman çıkış tarihi olarak 2019‘u işaret ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harry Potter oyunu için geri sayım

Görünen o ki oyunda cihazımızla sağa sola büyüler de atabileceğiz. Bunun dışında gerçek dünyada gizli şeyleri keşfedebileceğimiz oyunda fantastik canavarlar ve ikonik karakterlerin de yer alacağı geçmişte açıklanmıştı. Pokemon GO oyuncuları Niantic’in yeni oyunda sunacağı deneyimi ise aşağı yukarı tahmin edebiliyor.

Akıllardaki ilk sorulardan biri ise oyunun Türkiye’de indirilmeye sunulup sunulmayacağı. Bildiğiniz gibi Pokemon GO resmi olarak ülkemizde hala iOS ve Android mağazasında yer alabilmiş değil. Bu sebeple kullanıcılar ya yurt dışı hesabı kullanıyor ya da apk ile uygulamayı indiriyor. Tabii Nintendo’nun da o dönemde Türkiye’de resmi olarak yer almıyor olması işleri geciktiren detaylardandı. Yeni oyun çıktığı gibi Türkiye’de de yer alması çok daha yüksek ihtimal. Oyunun ilk fragmanına haberin üzerinden ulaşabilirsiniz.