reklamı kapat

POPÜLER

Google Glass 2

Pes etmek yok, işte Google Glass 2 hakkında ortaya çıkan ilk bilgiler

İnternet devi Google, 2013 yılında Google Glass adını verdiği akıllı gözlük modelini tanıtmıştı. Ancak biliyorsunuz bu ürün yüksek fiyatın da etkisiyle tam bir hayal kırıklığı oldu. Fakat dev isim şansını bir kez daha deneyecek gibi görünüyor.

Google Glass teknoloji tarihinin umulanı vermeyen ürünleri arasında yer alıyor. Akıllı telefonların yerine gözünü diken ürün, 1.500 dolarlık fiyatı ve kısıtlı özellikleriyle çok fazla öne çıkmadı. Hatırlarsınız bu yüzden firma ürünün ticari sürümü bıraktı ve Enterprise Edition sürümü üzerinde çalışmaya devam etti. Ortaya çıktığı kadarıyla Google Glass 2 Enterprise Edition üzerinde de aktif olarak çalışılıyor. FCC üzerinde kayıt altına alınan gözlüğün, 2018’de satışa çıkması çok olası durmuyor. 4G desteği olmadığı görülen gözlük, buna karşın WiFi ve Bluetooth desteklerini taşıyor. Kurumsal alan yönelik modelin resmi olarak 2019’da raflardaki yerini alması bekleniyor. Ancak bu konuda da yüzde 100 kesin bilgiler verilemiyor. Modelin tasarımsal olaraksa ilk sürüme oldukça benzer olması bekleniyor.

Google Glass 2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Glass 2 Enterprise Edition öne çıkabilir mi?

Bu durum halen çok zor görünüyor. Akıllı saatler bile halen kullanıcılar arasında beklendiği kadar yaygınlaşmıyor. Ayrıca internet devinin yeni ürününe de az bir fiyat etiketi koyması beklenmiyor. Akıllı telefonlara 1.000 dolara yakın para veren kişilerin, bir bu kadar parayı akıllı bir gözlüğe vermesi çok olası durmuyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un katlanabilir akıllı telefon modeli