reklamı kapat

POPÜLER

Google Glass Enterprise Edition 2

Bir kez daha karşımızda; işte yeni Google Glass [Video]

İnternet devi Google, zamanında çok büyük ses getiren Google Glass akıllı gözlüğün peşini bırakmıyor. Karşımızda Glass Enterprise Edition 2 bulunuyor.

Google Glass teknoloji tarihinin biliyorsunuz bekleneni vermeyen ürünleri arasında yer alıyor. İlk çıktığında akıllı telefonların yerini alacağı iddia edilen gözlük, şu an hemen hemen kimse tarafından hatırlanmıyor. Ancak internet devi Glass’ın peşini bırakmıyor. Google Glass uzun süredir sadece şirketler için geliştiriliyor. Yeni tanıtılan Google Glass Enterprise Edition 2 de bunun en son örneğin. Direkt olarak kurumsal alana özel olarak hazırlanan model, tasarımsal olarak çok da farklı görünmüyor. Farkını yeni işlemcisi (Qualcomm Snapdragon XR1), yeni kamerası ve şarj için USB-C portuyla koyan gözlük, artırılmış gerçeklik tarafının en yeni oyuncusu olarak dikkat çekmeye çalışıyor. İş dünyasında çalışanların hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen ve birçok bilgiyi kişilerin karşısına getirebilen ürün, 999 dolarlık satış fiyatıyla birçok şirket için bile pahalı sayılabilecek bir noktada yer alıyor. Yine de 1.500 dolarlık ilk sürümden daha ucuz olan gözlüğün, daha büyük bir pile sahip olduğu da gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Glass Enterprise Edition 2 hayatımıza girmeyecek

İnternet devi Glass’ı artık bir deneysel ürün olarak görmüyor. Satışa çıkacak şekilde hazır hale gelen cihaz, yine de son kullanıcıdan uzakta bulunuyor. Akıllı gözlüğü son kullanıcıya yönelik bir ürün olarak hazırlama planları olmadığını belirten firma, kişisel alanda bir gelecek görmüyor gibi görünüyor.