reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Google Glass eBay’de satışa çıktı

Google’ın yeni nesil akıllı gözlüğü henüz resmi olarak tanıtılmadan satışa sunuldu. eBay’de ortaya çıkan yeni Google Glass’a şimdiden ilgi büyük.

Google Glass Enterprise Edition adını taşıyan gözlük, adından da anlaşılacağı üzere daha çok geliştiricilere yönelik bir cihaz olacak. Bir önceki gözlüğüyle hemen hemen aynı tasarımı kullanan Google, elbette birtakım teknolojik yenilikle gelecek. Yeni bir şarj girişi, kamera açılıp kapandığında ışıkla uyarı veren yeni kamera LED’i, daha geliştirilmiş pil ve 5 GHz WiFi uyumluluğu şimdilik bilinenlerden bazıları. Google’ın hakkında henüz hiçbir bilgi vermediği yeni gözlüğün yaklaşan I/O etkinliğinde tanıtılma ihtimali bulunuyor.

Bu cihazın eBay’de ortaya çıkan cihaz olup olmadığı kesin değil. Ancak yapılan tekliflere ve satıcı bilgilerine baktığımızda pek de şüphelenecek bir durum yok. Yüzde 99,9 oranında olumlu geri dönüşe sahip olan satıcının Google Glass (Black) adıyla koyduğu cihaza yapılan en son teklif tam 7 bin dolar. Söz konusu cihazın, Google’ın üzerinde çalıştığı prototiplerden birine ait olma ihtimali de mevcut.