reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6 prototipi rekor fiyattan açık artırmaya sunuldu

Teknoloji dünyası iPhone 7 ve 2017 yılında duyurulacak olan yeni iPhone’a odaklanmış durumda ancak eBay’de satışa sunulan cihaz, iPhone 6‘yı bir kez daha gündeme getiriyor. Satışa sunulan prototip, nadir bulunan bir cihaz olduğu için oldukça yüksek bir fiyata alıcı bekliyor. 

Genel tasarım olarak iPhone 6’dan pek de farklı görünmeyen cihazın ayırt edici bazı detayları mevcut. Apple logosu ve iPhone markasına sahip olan cihazın arka alt kısmında normalde var olan FCC logosu, seri numarası ve IMEI kodu prototip olan modelde bulunmuyor. Cihazla ilgili birçok bilgiye erişilebilen ve sisteme bazı müdehalelerde bulunulabilen SwitchBoard adlı işletim sistemiyle gelen prototip, bu nedenle normal bir akıllı telefon olarak kullanılamıyor.

4.999 dolar fiyatla açık artırmaya sunulan cihaza teklifler yağıyor. Haberi yazdığımız sırada teklif 5.655 dolardı ve bu teklifin çok daha artmasına kesin gözüyle bakılıyor. Cihazın açık artırmaya sunulduğu sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Daha önce 2014 yılında da iPhone 6 prototipi satışa sunulmuş ve teklifler 100 bin doları aşmıştı. Sonrasında Apple’ın isteği üzerine eBay satışı siteden kaldırmıştı. Apple bu yeni prototip için harekete geçecek mi, bunu hep beraber göreceğiz.