reklamı kapat

POPÜLER

“iPhone 5S” çalışmaları başladı mı?

Apple‘ın 21 Eylül’de Amerika ve belirli ülkelerde satışa sunduğu iPhone 5, 14 Aralık‘ta Türkiye‘de de resmi olarak satışa sunuluyor. İki buçuk aylık bir sürenin ardından Türkiye’de satışa sunulacak olan iPhone 5, Türkiye’deki kullanıcılar tarafından da merakla bekleniyor. Türkiye’deki kullanıcılar iPhone 5’i sabırsızlıkla bekleyedursun, Apple, çoktan iPhone 5S‘in çalışmalarına başladı. Bu iddialar tamamen ETrade Supply isimli parça tedarikçisine ait. ETrade Supply, iPhone 5S olarak anılan yeni iPhone modelinin kasasının içini ve dışını gösteren fotoğrafları kamuoyu ile paylaştı. Önümüzdeki yıl satışa sunulacak yeni nesil iPhone modelinin iPhone 5’in kasasıyla aynı olacağı söyleniyor. Fotoğraflara bakıldığında da iPhone 5S olduğu söylenen cihazın kasasının, iPhone 5’in kasasıyla aynı olduğu görülüyor.

ETrade Supply’ın yayınladığı fotoğraflarda yeni iPhone modeline ait olduğu iddia edilen arka panel göze çarpıyor. iPhone 5’te kullanılan 4 inçlik Retina ekranının önümüzdeki yıl satışa sunulacak modelde de kullanılacağı belirtiliyor. Kasanın dışının iPhone 5 ile aynı olduğu görülse de ayırt edici fark kasanın içinde ortaya çıkıyor. Kullanılan vida deliklerinin farklı yerleştirilmesi kasanın iç tarafında değişiklik yapıldığı anlamına geliyor. Altta yer alan vidaların birbirine yaklaştırılması, en üst ve en alt tarafta yapılan değişiklerde dikkat çekiyor.

Kasanın arkasında bulunan Apple logosunun altında yer alan tanımlayıcı bilgilerinin X harfiyle kapatılmış olması da cihazın prototip bir cihaz olduğunu ortaya koyuyor. Apple iPhone 5S olduğu söylenen cihazın gerçek mi yoksa sahte mi olduğu şu an için belli değil. Ancak ETrade Supply isimli parça tedarikçisinin geçen haziran ayında iPhone 5’in arka paneliyle ilgili yayınladığı video düşünülecek olursa, şirketin yayınladığı fotoğrafların gerçek olma ihtimali de bulunuyor. Yeni iPhone modelinin önümüzdeki yılın eylül veya ekim ayında tanıtılması bekleniyor.
iPhone 5S

İLGİLİ HABERLER
Yeni iPhone modelinin arka paneli internete sızdı [Video]