reklamı kapat

POPÜLER

Honda Civic

Türkiye’den yola çıktı; Dünyanın ilk Honda Civic temelli çekme karavanı [Video]

İçerisinde ve dışarısında kullanılan tüm parçaların bir Türk tarafından bir araya getirildiği Honda Civic projesi, bakış açınızı değiştirecek.

Honda Civic, 1972 yılında başlayan macerasında her geçen sürede üzerine koyarak ilerleyen bir otomobil oldu. Sonuç olarak bugün geriye baktığımızda, arkasında milyonlarca kullanıcı ve sevene sahip bir ikonun oluştuğunu görebiliriz. Bu başarı doğrultusunda pek çok kişi için ayrı bir yeri olan Civic, modifikasyon projeleri için de her zaman akla gelen ilk isimlerden birisi oldu. Şu anda dünyada bir ilk olarak karşımıza çıkan projeyse, bu zamana kadarki tüm düşüncelerimizi değiştirme konusunda fazlasıyla iddialı. “Dünyada ilk” rozetini Türkiye’den elde eden çekme karavan projesi Düş Yola isimli Youtube kanalında detaylarıyla karşımıza çıkıyor. Tüm tasarım ve geliştirme süreci Serhat Çetinkaya‘ya ait olan bu dönüşüm, kompakt bir alanın ne denli başarılı şekilde kullanılabileceğinin de güzel bir kanıtı.

Honda Civic

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Civic aşkı karavana dönüştü

Videoya geçmeden evvel bu karavan dönüşümü üzerine bilinmesi gereken birkaç temel parçadan bahsedelim. Yapım süresi yaklaşık 8 ay süren projede temel ihtiyaç odaklı parçaların birçoğu karşımıza çıkıyor. 60 litrelik temiz su deposu bulunan modelde elektrik girişleri, yatak ve ufak bir mutfak yer alıyor. Mutfağı ilk olarak ön bölüme planladığını söyleyen Çetinkaya, ağırlık dağılımının sağlanabilmesi adın arka bölüme entegre ettiğinin altını çiziyor. Mutfak demişken atık su için ayrı bir depo konumlandırıldığını ve bu sistemin hidrofor temelleri üzerine inşa edildiğini de belirtmeden geçmeyelim. Projeye buzdolabı entegre etmek için de çalıştığını söyleyen Çetinkaya, yine doğru ağırlık dağılımını yakalayabilmek adına bundan da vazgeçmek zorunda kalmış. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri bu keyifli projenin videosuyla baş başa bırakalım.

Video #1

Video #2