reklamı kapat

POPÜLER

Tüm zamanların en hızlı Honda Civic Si modelinin ilk resmi detayları belli oldu

Honda, 2017 yılından itibaren satışına başlayacağını açıkladığı performans modeli Civic Si’nin ilk resmi detaytlarını Los Angeles Otomobil Fuarı’nda açıkladı.

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2016 yılına yeni nesil Civic Type R’ın prototipiyle damga vuran Honda, diğer bir performans modeli olan Civic Si ile birlikte bu başarısını perçinleyecek gibi gözüküyor. Standart Civic ile birlikte değişen ve yepyeni bir forma kavuşan tasarım diliyle birlikte tamamen farklı bir formda karşımıza çıkan Honda Civic ailesinin son üyesi Si’nin çıkış tarihi ve bazı özellikleri de netlik kazanmaya başladı.

hondacivicsi5
Los Angeles Otomobil Fuarı kapsamında en son haliyle karşımıza çıkan 2017 Civic Si’de ilk olarak Civic Type R’da gördüğümüz tekdüze egzoz yapısının burada tamamen tek parça halinde karşımıza çıkaran Honda, yeni tasarımlarla birlikte egzoz takımına merkezde yer vererek bu serinin karakteristik farkını oluşturuyor. Dış tasarım çizgileriyle Type R ile fazlasıyla benzer yapıya sahip olan Si’nin en büyük farkını arka tarafta konumlandırılan spoiler ve egzoz takımı oluşturuyor diyebiliriz.
hondacivicsi11

Sürüş karakteristiğinde fark yaratacak olan en büyük etmenlerden biri olarak LSD diferansiyele yer veren Honda, Type R’ın aksine Si’nin kaputunun altında 1.5 litrelik turbo VTEC motorun görev yapacağını resmi olarak açıkladı. Beygir gücü ve tork değeriyle ilgili bilgilerinin paylaşılmadığı Civic Si’de 6 ileri manuel şanzıman görev yapacağı kesinlik kazanan özellikler arasında. Honda genel müdürü Jeff Conrad: “10. jenerasyon Civic Si, müşterilerimize sunduğumuz gelmiş geçmiş en hızlı ve en üst seviye sürüş deneyimi sunan Si modeli olacak.” diyerek oldukça iddialı açıklamada bulundu. Coupe ve Sedan kasa tipleriyle birlikte sunulacak olan Civic Si 2017 yılından itibaren satışa sunulacak.

İlginizi çekebilir
2018 Honda Civic Type R