reklamı kapat

POPÜLER

2022 Honda Civic Si

2022 Honda Civic Si; performans odaklı versiyondan tanıtım öncesi detaylar

Bugün gerçekleştirilecek tanıtımla tüm dünyanın karşısına çıkarılacak olan 2022 Honda Civic Si için resmi kaynaklardan ipuçları geldi.

Civic ürün gamında alıştığımız kademeli dinamikler kendisini göstermeye devam ediyor. Sedan ve HB sonrasında gözlerin çevrildiği performans odaklı iki versiyondan yavaş yavaş önemli detaylar gelmeye başladı. Şu sıralar ailenin zirvesi konumunda olan Type R’ın Nürburgring geliştirmeleriyle gündemde olan Civic için Si versiyonundan bilgiler de resmi kanattan gelmiş durumda. Type R öncesinde tanıtımı gerçekleştirilecek olan 2022 Honda Civic Si, tamamlanan geliştirmelerinin ardından artık karşımıza çıkmaya hazır. Japon üretici aracı 19 Ekim itibarıyla küresel çapta tüm dünyanın karşısına çıkartacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 Honda Civic Si için teknik beklentiler

Bir önceki nesilde başarılı satışlara ulaşan Civic Si’nin teknik nitelikleri şu aşmada teyide muhtaç. Önceki versiyonunda 1,5 litrelik motorun standart olarak konumlandırıldığı model 207 PS güç ve 260 Nm tork değerleriyle öne çıkıyordu. Civic Type R’da ise motor dinamiklerinin bambaşka olduğunu biliyoruz. Honda zirve paketinde 2.0 litrelik motoru kullanırken, bunu performans iyileştirmeleriyle birlikte yeni jenerasyona da yansıtacak gibi görünüyor. Tanıtımına saatler kalan Si’nin paylaşılan tek karelik görselinde ise arka bölümdeki temel farklılıkları görebiliyoruz. Standart modellere göre daha sportif bir spoiler, difüzör ve egzoz kombinasyonu ilk andan itibaren fark yaratacak. Yeni Si ile ilgili son gelişmeler için LOG.com.tr’yi takip edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Yeni nesil HR-V tasarımı detaylandı