reklamı kapat

POPÜLER

Pirelli cephesinden yeni sezon Formula 1 için lastik açıklamas

Formula 1 Türkiye yarışı için yeni açıklamalar; “Sabotaja uğradık”

Intercity İstanbul Park’ın 8-10 Ekim tarihlerinde ev sahipliği yaptığı Formula 1 yarışının ardından yeni bir durum değerlendirmesi geldi.

Hatırlarsanız, dünyada motor sporları organizasyonlarının en büyüğü ve en prestijlisi olarak gösterilen Formula 1, geçen sezonun ardından bu sene bir kez daha Intercity İstanbul Park’ta gerçekleşmişti. Yarışın ardından her ne kadar mutlu olanlar vars da organizasyonu eleştirenler de mevcuttu. Bu eleştirilere Vural Ak’dan yeni açıklamalar geldi.

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “Birincisi, pistin dışına biz karışamıyoruz. Trafik, jandarma, belediye gibi beş ayrı kurum koordineli çalıştı. Onlar da 120 bin kişinin geleceğini hesap etmemiş olabilir.

İkincisi, hatalı birkaç uygulama yapıldı. Mesela pistin dibindeki, Kuzey Marmara otobanının giriş gişesi kapatıldı. Oysa trafiğin yarısı oradan gelecekti, niye kapattılar bilmiyoruz. Üçüncüsü, İstanbul Park’ın arkasında inşaat atık alanı var. Cumartesi-pazar trafik yasağı getirildi ama bir tır, bizim piste 550 metre kala, ana yola, nedense yanlışlıkla damperini açıp hafriyat döktü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Formula 1 yarışı öncesi sabotaj oldu

Tam 4 saat, tek çalışan yolu tıkadı. Yani birkaç yerden sabotaj oldu. İnsanlar da kalabalık paniğiyle yol kenarlarına araç park edince, iyice kilit oldu. 125 bin kişi geldi o gün. Çalışanlarla birlikte 140 bin kişi o gün ordaydı. Çok büyük bir insan hareketi bu. Sonuç olarak, biz öğrenen bir yapıyız, hepsinin notunu aldık, yanlışları öğrendik.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi