reklamı kapat

POPÜLER

Formula 1 Türkiye

Formula 1 Türkiye Grand Prix’i için beklenti “100 milyon doların üzerinde”

Başlangıcına sayılı günler kalan Formula 1 Türkiye Gran Prix, yurt dışından gelen katılımcıların da etkisiyle büyük bir ekonomik hareket yaratacak.

08-09-10 Ekim tarihlerinde Intercity İstanbul Park’ın ev sahipliği yapacağı, dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu olan Formula 1 için önümüzde sayılı günler kaldı. Yarışla ilgili hazırlıkların sorunsuz şekilde devam ettiğini dile getiren Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, heyecanla beklenen bu büyük organizasyonu 100 bin kişinin yerinde canlı olarak izleyeceğini ifade etti. Özellikle yurt dışından gelen misafirlerin katılımıyla boyut atlaması beklenen 3 günlük etkinliğin, Türkiye’ye 100 milyon doların üzerinde bir katkı sağlaması bekleniyor.

Formula 1 için özel hazırlık gerçekleştiriliyor

Intercity İstanbul Park’ın Formula 1 için 100 bin kişiyi ağırlayacağını söyleyen Vural Ak; “100 bin kişiyi en üst seviye tedbirleri uygulayarak ağırlayacağız. Yarışa özellikle İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarmasıyla birlikte yurt dışından çok büyük bir ilgi var. Ülkemizin tanıtımı ve prestiji için paha biçilmez bir fırsat olan bu etkinlikle beraber aynı zamanda ülkemize 100 Milyon dolardan fazla ekonomik katkı sağlamayı da bekliyoruz. T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde ve yönetiminde yürüttüğümüz bu dev organizasyonu, ilgili kamu kurumlarımızın da desteğiyle çok başarılı bir şekilde tamamlayacağımıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Organizasyon için bilet satın alanlara çok özel sürprizler hazırladıklarını da söyleyen Vural Ak, “Formula 1TM hafta sonunda diğer bir sürpriz olarak ülkemizin en büyük otomobil sporları etkinliklerinden olan Intercity Cup yarışlarını da aynı hafta sonuna ekledik. Bu kapsamda F1 yarışının yanında, 60 Türk sporcumuzun yarıştığı Intercity Cup yarışları, F1 Fan Zone etkinlikleri, çeşitli şov ve gösteriler, çocuk etkinlikleri ve konserler yer alıyor olacak” ifadelerine yer verdi.