reklamı kapat

POPÜLER

İstanbul Park

Intercity İstanbul Park için çıkan son gelişme hakkında Vural Ak açıklama yaptı

 - Güncelleme: 02 Aralık 2023 12:18

Intercity İstanbul Park konusunda yeni gelişmeler var. Verilen tahliye kararı hakkında Intercity’nin sahibi Vural Ak da konuştu.

Intercity İstanbul Park konusunda dün Sözcü bir haber yayınladı. Bu habere göre İstanbul Tuzla ilçesindeki, Akfırat mevkiinde 2003 yılında yapılan ve 2005 yılında ilk Formula 1 yarışlarının yapıldığı İstanbul Park Pisti’ne tahliye kararı çıktı. Vakıflar Genel Müdürlüğü, 18 Temmuz 2003 tarihinde büyük hissedarları arasında TOBB ve İstanbul Ticaret Odası olan Formula İstanbul Yatırım A.Ş. (FİYAŞ) ile sözleşmesi 20 yıllık kira sözleşmesi imzalamıştı. Formula 1 Türkiye Grand Prix’sinin, 2012 yarış takviminde yer almamasının ardından, Park’ın işletmecisi FİYAŞ, pisti 10 yıllığına kiraya çıkardı. Pistin işletmesi Intercity şirket tarafından yürütülüyordu. Park’ın işletme süresinin 18 Temmuz 2023 tarihinde sona erdiğine dikkat çeken Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün tahliye sürecinin 24 Temmuz 2023 tarihinde başlattığı öğrenildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sözcü’nün edindiği belgeye göre, yüklenici firma FİYAŞ’tan taşınmazı tahliye ederek boş bir şekilde Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne teslim edilmesi istendi. FİYAŞ’ın ise 31 Aralık 2023 tarihi itibariyle taşınmazı tahliye sürecine kadar olan kullanım bedelini de ödeyerek boş bir şekilde teslim edeceğini bildirdiği belirtildi. İstanbul Park’ın tahliye işlemlerinin tamamlanmasının ardından pist için 2024 yılında yeni bir ihale düzenleneceği öğrenildi.

Emre Özpeynirci tarafindan burada aktarıldığı kadarıylaysa İstanbul Park’ta tahliye kararı haberlerine ilişkin Intercity’nin sahibi Vural Ak’tan şu açıklama; geldi: “Normal bürokratik yazışmalar bunlar. Yeniden ihale açılacak ve biz de ihaleye gireceğiz, sonuç o zaman belli olacak. Kazanırsak kiracı olarak devam edeceğiz, kazanamazsak çıkacağız ve kazanan işletmeye başlayacak.”

Intercity İstanbul Park merkezli açıklama yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli