reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10 Copilot

Microsoft CoPilot ön izleme sürümünden çıktı, herkese açıldı

 - Güncelleme: 02 Aralık 2023 10:14

Üretken yapay zeka temelli Microsoft CoPilot, ön izleme sürümünden çıktı. Firma sistem üzerindeki çalışmalara sürekli devam edecek.

Microsoft’un iletişim direktörü Caitlin Roulston’a göre bu gelişme, Copilot’un artık 105 dilde ve 169 ülkede (Mobil ve tüm tarayıcılarda) herkes tarafından kullanılabileceği anlamına geliyor. Düzenlenen Microsoft Build 2023 etkinliğinde gerçekten çok sayıda duyuru yapılmıştı. Birçok farklı alana odaklanan etkinlikte özellikle Windows tarafına yönelik duyurular ve yeni yapay zeka özellikleri ses getirmişti. Etkinlikteki en önemli paylaşım Windows 11 için Copilot sisteminin tanıtılması olmuştu. Sistem, Cortana’nın yerini alan çok daha gelişmiş bir gelecek versiyonu konumunda ve ChatGPT ile aynı GPT-4 dil modelini kullanan Microsoft Bing Chat üzerine kuruluyor. Aktif edildiği zaman Windows 11 arayüzünün sağ tarafına konumlanan Copilot, sorduğunuz her türlü soruya cevap verebiliyor ve size birçok konuda zaman kazandıracak yardımlarda bulunabiliyor. Bu sistem geçtiğimiz ay da halen milyarlarca cihazda aktif olarak kullanılan Windows 10 için de sunulabilir denilmişti. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu haber kısa süre önce resmi olarak kesinleşti, Copilot’un önümüzdeki haftalarda Windows 10 içerisine entegre edileceği aktarıldı. Hatta merak edilen altyapıyı test için belirli kullanıcılara (Release Preview sürümü üzerinden) açmaya başlayan Microsoft, altyapıyı W10’a getirerek birçok kişiyi fazlasıyla sevindirmişti. Windows 10 ve Windows 11 arasında kullanım açısından bir fark taşımayacağı belirtilen Copilot, daha önce aktarıldığı kadarıyla Windows 10 tarafında da eklenti desteği taşıyor.

CoPilot sistemi yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER