reklamı kapat

POPÜLER

Formula 1

Formula 1 Türkiye yarışı için heyecanı artıran tanıtım videosu [İzle]

Kısa süre önce Intercity‘den Formula 1 Türkiye yarışı için heyecanı artıran resmi tanıtım videosu gelmiş durumda. Yarış merakla bekleniyor.

Şimdiden büyük merak uyandıran 2021 Formula 1 Türkiye ayağı biliyorsunuz 13-15 Kasım tarihleri arasında düzenleniyor. Başta Intercity İstanbul Park içinde düzenlenen basın toplantısı ile seyircili, daha sonra ise seyircisiz düzenleneceği açıklanan yarış, yukarıda izleyebileceğiniz resmi tanıtım videosuyla heyecanı daha da artırıyor. Eski dönemde kalma görüntülerden derlenen video, pilotların gerçekten çok sevdiği İstanbul Park pistinin çok hızılı da olsa birçok kilit, şaşırtan ve önemli detayını gözler önüne seriyor. Daha önce de söylediğimiz gibi F1 pilotları ve takımları yeni nesil turbo-hibrit araçlarıyla Intercity İstanbul Park içerisinde hemen hemen hiç tur atmadı. Yani firmaların elinde yeni araçları üzerinden hiçbir veri bulunmuyor. Bu açıdan Türkiye yarışı hem takımlar hem de izleyiciler için büyük sürprizler barındırıyor. Bu arada tekrar hatırlatmak adına mevcut grid içerisinde Formula 1 aracıyla Intercity İstanbul Park içerisinde hiç tur atmamış genç pilotlar da yer alıyor. Onların simülatörlerde piste gelmeden önce daha tecrübeli rakiplerinden çok daha fazla tur atacağı düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Formula 1 Türkiye Grand Prix’si 2021’de de olabilir

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, kısa süre önce AA muhabirine yaptığı açıklamada bundan bahsetti. Önümüzdeki yıl yarışın yeniden yapılması için de görüşmeler yapıldığını aktaran Vural Ak, bunun çok kısa süre içerisinde sonuçlanacağını aktardı. Ak “bütün hedefim yarışı yeniden Türkiye’ye getirmek” ifadesini de kullandı.