reklamı kapat

POPÜLER

formula 1 koronavirüs

Resmi açıklama geldi; Formula 1 Türkiye’ye geri döndü

Motor sporları dünyasının en üstü olarak geçen Formula 1, çok uzun bir aradan sonra Türkiye’ye geri dönüyor. Resmi müjde sonunda verildi.

Formula 1 biliyorsunuz uzun bir süre boyunca Türkiye’de pilotlar tarafından çok sevilen Intercity İstanbul Park pistinde de koşulmuştu. Daha sonra resmi yarış takviminden Türkiye’yi çıkarma kararı alan F1, geçtiğimiz hafta 9 yıllık aradan sonra Türkiye’ye geri dönüyor müjdesiyle gündeme gelmişti. Dakikalar önce ise Intercity İstanbul Park içerisinde yapılacak 2020 yarışı için resmi açıklama yapıldı. Buna göre şimdiden büyük merak uyandıran yarış 13-15 Kasım tarihleri arasında kesin olarak düzenleniyor. Daha önce yarışın seyircili olacağı yönünde bir iddia gelmişti. Şimdilik bu konuda bir açıklama yok ancak seyircili yarış çok daha mümkün görünmüyor. F1 2020 sezonunu takip edenlerin yakından bildiği üzere koronavirüs riski nedeniyle yarışlar şimdiye kadar hep seyircisiz düzenlendi. Hatırlarsınız  sezonun açılış yarışı olan Avustralya GP, koronavirüs tehlikesi nedeniyle iptal edilmişti. Çünkü virüs bırakın seyircileri takımları bile etkilemişti. McLaren Formula 1 takımı, bir çalışanının sonuçlarının pozitif çıkması nedeniyle Avustralya GP’den çekileceğini duyurmuştu. Kısa süre önce Sergio Perez koronavirüs testi pozitif çıktığı için iki yarışa katılamamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Formula 1 Türkiye Grand Prix’si çok heyecanlı geçecek

Çünkü F1 pilotları ve takımları yeni araçlarıyla Intercity İstanbul Park içerisinde hiç tur atmadı. Yani firmaların elinde yeni araçları üzerinden hiçbir veri bulunmuyor. Bu açıdan Türkiye yarışı hem takımlar hem de izleyiciler için büyük sürprizler barındırıyor. Bu arada mevcut grid içerisinde F1 aracıyla Intercity İstanbul Park içerisinde hiç tur atmamış genç pilotlar da yer alıyor. Onların simülatörlerde piste gelmeden önce daha tecrübeli rakiplerinden çok daha fazla tur atacağı düşünüyor.

İlginizi Çekebilir

Gelecekten gelmiş gibi görünen otomobil