reklamı kapat

POPÜLER

Honda Civic

Kokpit içerisinde Honda Civic Type R Limited Edition ile bir tur [İzle]

Japon otomotiv devinin ürettiği en özel otomobillerden bir olan Honda Civic Type R Limited Edition ile Nürburgring’de bir tur atmak ister misiniz?

Honda’nın bugüne kadar ürettiği en özel ve nadir modellerden biri olan Honda Civic Type R Limited Edition, dünyanın en zorlu pistlerinden biri olan Nürburgring’de ateşli bir tur atarken karşımıza çıkıyor. Hatırlarsanız model, geçtiğimiz aylarda Suzuka Pisti’nde en hızlı tur zamanını elde ederek Renault Megane R.S. Trophy-R’ı geride bırakmıştı.  Gelin kendinizi sürücünün yerine koyabileceğiniz bu güzel videoyu beraber izleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Civic Type R Limited Edition ve özellikleri

Honda Civic Type R Limited Edition sürüş dinamikleri ve performans noktasında standart Civic Type R versiyonunu temel alıyordu.  Pist performansına odaklanarak geliştirilen yeni Civic Type R Limited Edition’da yeni hafif alaşım 20 inçlik BBS jantlar  yer alıyordu.  Civic Type R Limited Edition için devreye alınan yeni ‘Güneş ışığı sarısı’ gövde rengini arkadaki siyah Civic logosu tamamlıyordu. 2 litre VTEC Turbo motorun tercih edildiği otomobil 6.500 d/d’da 320 PS güç ve 2,500-4.500 d/d aralığında 400 Nm tork üretiyordu. Saatte 100 kilometre hıza 5,7 saniyede ulaşabilen otomobilde  kırmızı yarış tipi koltuklar, Alcantara direksiyon ve damla formunda vites topuzu bulunuyor. Type R GT’den 47 kilogram daha hafif olan otomobilin iç mekanında sportif ruh göze çarpıyor. Pist odaklı kullanım amacına uygun olarak tasarlanan otomobilde ağırlıktan tasarruf etmek için bilgi-eğlence sistemi ve klima kullanılmıyor.

İlginizi çekebilir

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın