reklamı kapat

POPÜLER

Honda Civic Type R Limited Edition

Civic Type R Limited Edition

Honda Civic Type R Limited Edition

Dükkan kapandı; Honda Civic Type R Limited Edition İngiltere’de 1 ayda tükendi

Geçtiğimiz ay içerisinde tanıtılan versiyonlardan birisi olan Honda Civic Type R Limited Edition, İngiltere için ayrılan tüm versiyonlarıyla rezerve edildi.

Honda’nın geçtiğimiz ay içerisinde tanıtımını gerçekleştirdiği Civic Type R Limited Edition versiyonu, standart pakette bile etkileyici olan dinamiklerin üzerine çıkılan bir otomobili karşımıza çıkarttı. Pist performansına odaklanarak geliştirilen yeni modelde yeni hafif alaşım 20 inçlik BBS jantlar başta olmak üzere yer verilen diğer parçalarla birlikte standart dinamiklerden 47 kilogram daha hafif bir spor otomobilin hayata geçirildi. Amerika ve Avrupa pazarında sınırlı adetlerde satışa sunulan Civic Type R Limited Edition, yaklaşık 1 aylık süre içerisinde İngiltere’de yok sattı. Bugün yapılan açıklamada İngiltere için ayrılan 20 otomobilin tamamının ön ödemelerinin yapılarak satıldığı ifade edildi.

Civic Type R Limited Edition


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Civic Type R Limited Edition tamamen yarış felsefesi üzerine kurulu

Toplamda 600 adet üretilecek olan ve Avrupa pazarı için bunların sadece 100 adedi ayrılan model İngiltere’de yaklaşık 40.000 sterlinlik etiket fiyatıyla alıcı buluyor. 2.0 litrelik VTEC Turbo motorun kullanımına devam edildiğ otomobil 6.500 d/d’da 320 PS güç ve 2,500-4.500 d/d aralığında 400 Nm tork üretiyor. Saatte 100 kilometre hıza 5,7 saniyede ulaşabilen Type R Limited Edition’da; kırmızı yarış tipi koltuklar, Alcantara direksiyon ve damla formunda vites topuzu fark yaratan dinamikleri arasında. Pist odaklı kullanım amacına uygun olarak tasarlanan otomobilde ağırlıktan tasarruf etmek için bilgi-eğlence sistemi ve klima kullanılmadığını da belirtmeden geçmeyelim.

İlginizi çekebilir

Honda’nın elektrikli performans geleceği Sports EV