reklamı kapat

POPÜLER

Honda’dan başarılı jenerasyona özel veda: Civic Type R Black Edition

Yeni jenerasyon Civic Type R üzerinde geliştirme sürecini yürüten Honda, geri kalacak olan dokuzuncu jenerasyonu sınırlı olarak üretilecek Black Edition ile selamlıyor.

Honda performans kimliğinin en özel temsilcilerinden olan Civic Type R bir jenerasyonu daha geride bırakmaya hazırlanıyor. Standart Civic versiyonunun 2017 itibarıyla onuncu jenerasyonuyla kullanıcıların karşısına çıkan Honda, bu adımı Type R için de bu yıl içerisinde gerçekleştirecek. Dokuzuncu jenerasyonu son kez özel bir seriyle selamlayacak olan Japon devi üretim adedi sadece 100 ile sınırlandırılacak olan Type R Black Edition‘ı otomobil tutkunlarıyla buluşturuyor.

civictyperblackedition2
Standart Type R ile arasında performans ve mekaniksel anlamda herhangi bir fark bulunmayan Black Edition’ın kaputunun altında 2.0 litre hacimli turbo besleme motor görev yapıyor. Altı ileri manuel şanzımanla kombin edilen bu motor 310 beygirlik maksimım gücünü 6.500 devirde 400 Nm olan maksimum torkunuysa 2.500 devirde verebiliyor. 0’dan 100’e 5.7 saniyede çıkan Black Edition Type R’ın maksimum hız değeriyse saatte 270 km.

civictyperblackedition4
Type R Black Edition’ı standart versiyondan ayıran küçük değişikler var elbette. Hakim renk olarak kırmızı ve siyahın bir arada buluştuğu tasarımın dış kısmında arka spoiler kanadı, fren kaliperleri ve ön-arka tamponlarda kırmızı rengi imza niteliğinde görüyoruz. Black Edition’ın kokpitine de hakim renk olarak siyaha yer verilirken direksiyon, konsol ve koltuklarda kırmızı renk parçalarına yer veriliyor. Honda’nın yeni jenerasyon Type R’ı ise mart ayında tanıtması bekleniyor.