reklamı kapat

POPÜLER

Honda Civic Type R Limited Edition

Honda Civic Type R Limited Edition, Sakura rekoruyla karşımızda [İzle]

Japon otomobil üreticisinin en hızlı modellerinden olan Honda Civic Type R Limited Edition, Renault Megane R.S. Trophy-R’a ait pist rekorunu kırdı.

Honda’nın bugüne kadar ürettiği en özel ve nadir modellerden biri olan Honda Civic Type R Limited Edition, yeni bir rekor kırarak adından söz ettirmeye devam ediyor. Model, Suzuka Pisti’nde en hızlı tur zamanını elde ederek Renault Megane R.S. Trophy-R’dan tacını geri aldı. Toplamda 5.8 km uzunluğundaki pisti 2:23.9 gibi etkileyici bir süre ile dönen Limited Edition, Trophy-R’a 1.5 saniye fark atmış oldu. Marka tarafından yayınlanan video da özellikle pist videolarını sevenler için harika bir deneyim sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Civic Type R Limited Edition ve özellikleri

Honda Civic Type R Limited Edition sürüş dinamikleri ve performans noktasında standart Civic Type R versiyonunu temel alıyordu.  Pist performansına odaklanarak geliştirilen yeni Civic Type R Limited Edition’da yeni hafif alaşım 20 inçlik BBS jantlar  yer alıyordu.  Civic Type R Limited Edition için devreye alınan yeni ‘Güneş ışığı sarısı’ gövde rengini arkadaki siyah Civic logosu tamamlıyordu. 2 litre VTEC Turbo motorun tercih edildiği otomobil 6.500 d/d’da 320 PS güç ve 2,500-4.500 d/d aralığında 400 Nm tork üretiyordu. Saatte 100 kilometre hıza 5,7 saniyede ulaşabilen otomobilde  kırmızı yarış tipi koltuklar, Alcantara direksiyon ve damla formunda vites topuzu bulunuyor. Type R GT’den 47 kilogram daha hafif olan otomobilin iç mekanında sportif ruh göze çarpıyor. Pist odaklı kullanım amacına uygun olarak tasarlanan otomobilde ağırlıktan tasarruf etmek için bilgi-eğlence sistemi ve klima kullanılmıyor.

İlginizi çekebilir

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın