reklamı kapat

POPÜLER

Tamamen elektrikli 1961 Rolls-Royce ve inanılmaz fiyatı

Lüks otomobil üreticisi henüz modellerini elektriklendirmemesine rağmen bir şirket Rolls-Royce Phantom ve Silver Cloud modelleri için çok özel bir çalışma başlattı.

Klasik Rolls-Royce modellerini kişiliklerini koruyarak tamamen elektrikli hale getiren projenin temeli İngiltere’de bulunuyor. Daha önce de bunun gibi elektriklendirme projeleri gördük ancak bu sefer ki daha farklı. Çünkü bu tek seferlik bir proje değil. Şirket şimdilik 30 adetlik bir dönüşüm kotası üzerinde çalışıyor. Dönüşümü yapan şirket bu restorasyonu sıfırdan kendi başına yapıyor. Ayrıca uyguladıkları elektrik aktarım organlarının da tescili kendilerine ait. Yapılan çalışmalar ile birlikte modellerin menzilinin 300 kilometre civarı olması bekleniyor. Bu muhteşem proje için ilk otomobiller tamamlandı bile!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tamamen elektrikli Rolls-Royce fiyatı ile dudak uçuklatıyor

Eğer modeller çok hoşunuza gittiyse çok sevinmenizi önermiyoruz. Çünkü şirket, Rolls-Royce Silver Cloud için 458 bin dolar ve Phantom için 654 bin dolar istemekte. Bu fiyatları kendi para birimimizden düşünmek ise tam anlamı ile inanılmaz. Fiyatlar size pahalı gelebilir. Ama yetkililer birinci sınıf elektrikli teknolojiye sahip klasik bir Rolls-Royce’un paha biçilemez olduğunu söylüyor. İlk prototiplerin ortaya çıkmasının ardından ise gözler geri kalan 29 adetlik teslimata çevrildi. Şirketin bu denli önemli bir projenin altından kalkıp kalkamayacağı merak konusu. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bu da son dönemde gördüğümüz en özel otomobillerden