reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi kablosuz şarj ünitesi

Xiaomi’den “cihazları takip eden” kablosuz şarj ünitesi [Video]

Akıllı telefon tarafının dev ismi Xiaomi, üstüne konan “cihazı takip eden” bir kablosuz şarj ünitesine sahip. Model çok ses getirmeye başladı.

Xiaomi imzalı birçok kablosuz şarj ünitesi bulunuyor. Firmanın “20W Smart Tracking Charging Pad” isimli modeli ise diğerlerine hiç benzemiyor. İsminde de geçtiği üzere bu model otomatik takip yeteneğine sahip. Oldukça büyük olan ünite, üzerine konulan Qi destekli cihazı otomatik şekilde (Telefon, kulaklık vb.) bularak kablosuz şarj edebiliyor. İçerisinde bir motor sistemi yer alan ürün, bu sayede kablosuz şarj donanımını konulan cihazın altına hızlıca getirebiliyor. Çalışırken burada ya da aşağıda görebileceğiniz ürün, gerçekten ilginç görünüyor ve görevini iyi şekilde yerine getiriyor.

Hareketli kablosuz şarj ünitesinin iç yapısı ise aşağıdaki gibi görünüyor. Bu modele sahip olmak isteyenlerin burada 99 dolar vermesi gerekiyor. Modelin aynı anda iki farklı cihazı şarj edebildiği de belirtmek gerekiyor.

Xiaomi kablosuz şarj ünitesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En son Xiaomi Smart Factory fabrikası ses getirmişti

Xiaomi, artık dünyanın en büyük dört akıllı telefon üreticisinden birisi konumunda yer alıyor. Yeni modelleriyle sınırları teknik ve tasarım anlamında sonuna kadar zorlayan firma, bu konuda geleceği de kuruyor. Kısa süre önce resmi olarak paylaşımı yapılan Xiaomi Smart Factory de bu geleceğin bir parçası. Firma “gelecekte” telefonların tamen robotlar tarafından üretileceğini ve üretimin 7/24 kesintisiz olarak sürekli devam edeceğini aktarıyor. Gelecekte her saniyede bir telefon üreteceğini belirten firma, tamamen robotların çalıştığı yeni fabrikasında her türlü denetimin de otomatik olarak yapılacağını aktarıyor. Bu en ufak bir toz tanesine dahi yer olmayacak fabrika için patentli sistemler de geliştiren firma, bu konuda gerçekten çok iddialı görünüyor. Fabrikayı gözler önüne seren fütüristik video sayfanın en üstünde yer alıyor.

İlgili Video