reklamı kapat

POPÜLER

formula 1 koronavirüs

Büyük riske girilmedi; Formula 1 Türkiye’de seyircisiz olacak

Motor sporları dünyasının en üstü olarak geçen Formula 1, çok uzun bir aradan sonra Türkiye’ye geri dönüyor ve seyircilere yer bulunmuyor.

Şimdiden büyük merak uyandıran 2021 Formula 1 Türkiye ayağı biliyorsunuz 13-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. İlk duyuruda yarışın seyircili olup olmayacağı yönünde bir açıklama yoktu. Daha sonra ise Intercity İstanbul Park içinde düzenlenen basın toplantısı ile yarışın seyirciliği düzenleneceği aktarılmıştı. Ancak bugün gelen İstanbul Valiliği bilgisi ile yarışın seyircisiz yapılmasına karar verildi. Bu da oldukça mantıklı oldu çünkü aksi takdirde gerçekten çok büyük bir riske girilecekti. Çünkü yeni koronavirüs Covid-19 son dönemde dünyada olduğu kadar maalesef Türkiye’deki etkisini de artırıyor. Kısa süre önce satılan bilet ücretlerinin ise yakında geri ödeneceği tahmin ediliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak;

“Daha önce de pek çok kez belirttiğimiz gibi insan sağlığı hepimizin birinci önceliği. Tüm senaryolara göre ilk günden itibaren hazırlıklı olarak çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Intercity İstanbul Park olarak Formula 1TM‘i ülkemize geri getirmek için maddi manevi çok çaba harcadık. Formula 1TM’i ülkemize geri getirme görevinin T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde bize verilmesinin ardından, böylesine zorlu zamanlarda devletimize yük olmadan bu dev organizasyonu ülkemize kazandırdık.

Türkiye’nin çok özlediği bu organizasyon için halkımızı da mutlu etmek amacıyla büyük çaba sarf ettik ve dünyanın en heyecanlı pisti Intercity İstanbul Park’a özel, dünyanın en ucuz Formula 1TM biletlerini halkımızla buluşturduk.

Şunun altını özellikle çizmek isterim ki; biz tüm katılımcılarımızı misafir etmek için hazırlanırken, şimdi Intercity İstanbul Park ekibi 85 milyonun kalbinde misafir olacak. Buradan aldığımız güçle tüm dünyada 2 milyar kişinin izleyeceği Turkish Grand Prix 2020 etkinliğini ülkemize yakışır şekilde gerçekleştirecek ve ülkemizi en iyi şekilde tanıtma misyonumuzdan hiçbir taviz vermeyeceğiz.

Eminim ki seyircisiz de olsa burada sergileyeceğimiz kusursuz ev sahipliğinin ardından önümüzdeki sene yarışları yine Türkiye’ye getireceğiz ve tüm tribünleri birlikte dolduracağız.

Motor sporları severlere gösterdikleri ilgiden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bilet alan misafirlerimize ücret iadesinin tamamı en kısa sürede, herhangi bir kesinti olmaksızın Biletix tarafından yapılacaktır.” açıklamasında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Formula 1 Türkiye Grand Prix’si seyircili ya da seyircisiz çok heyecanlı geçecek

F1 2020 sezonunu takip edenlerin yakından bildiği üzere koronavirüs riski nedeniyle yarışlar şimdiye kadar hep seyircisiz düzenlendi. Sadece son yarışlara çok az sayıda seyirci alınmaya başlandı. Hatırlarsınız sezonun açılış yarışı olan Avustralya GP, koronavirüs tehlikesi nedeniyle direkt olarak iptal edilmişti. Çünkü virüs bırakın seyircileri takımları bile etkilemişti. McLaren Formula 1 takımı, bir çalışanının sonuçlarının pozitif çıkması nedeniyle Avustralya GP’den çekileceğini duyurmuştu. Kısa süre önce F1 pilotu Sergio Perez koronavirüs testi pozitif çıktığı için iki yarışa katılamamıştı.

İlginizi Çekebilir

Gelecekten gelmiş gibi görünen otomobil