reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Fiat Doblo

Fiat Doblo için dört kişilik konaklama sağlayan karavan tasarımı [Video]

Markasının en çok tercih edilen modellerinden birisi olan Fiat Doblo, karavan tasarımıyla birlikte ne denli kullanışlı olabileceğini gözler önüne seriyor.

Advertisement

Karavan modellerinin özellikle son 3 yıllık süreçte çok ciddi bir ivmelenme olduğunu karşımıza çıkan örnekler üzerinden görebiliyoruz. Eskiden doğrudan net bir model çerçevesi içerisinde düşünülen bu yol arkadaşları için artık pickuplar başta olmak üzere arazi araçları da ciddi şekilde oyunun içerisinde. Bağımsız firmalar tarafından neredeyse her modele entegre edilebilir şekilde tasarlanan bu paketler arasına bu yıl üretimi Türkiye’de gerçekleştirilen Fiat Doblo da dahil oldu. Almanya’da düzenlenen Caravan Salon 2019 Düsseldorf fuarı kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen projeye üç kişilik çekirdek bir ailenin imza atmış olması da en az projenin kendisi kadar güzel detaylar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat Doblo kokpiti için tamamen özelleştirilen bir tasarım

Geçtiğimiz süreçte Honda Civic çekme karavan projesi üzerinden yine gündemimizde olan Düş Yola kanalı tarafından görüntülenen Doblo karavan projesinde kompakt alanın verimli kullanımı konusunda ne denli başarılı bir iş çıkarıldığına şahit oluyoruz.  Zaten bu  verimli tasarım dinamikleri, her sene Ağustos ayının son haftası ile eylül aynın ilk haftası arasında düzenlen fuarın en ilgi gören projelerinden birisi olma nedenini net bir şekilde ortaya koyuyor. Projenin detaylarına genel olarak baktığımızda motor olarak 1,6 litrelik Multijet’in 95 beygirlik versiyonuyla tercih edildiğini görüyoruz. Bunun dışında aracın içerisinde kullanılan yatak, masa, mutfak ve tente gibi temel karavan özelliği taşıyan tüm paçalar özel olarak geliştirilmiş durumda. Projenin detaylı görüntülerine aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Video