reklamı kapat

POPÜLER

2020 Seat Arona

Rekor üstüne rekor; Seat sınırları zorluyor

Volkswagen grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Seat, yaptığı son açıklamalar ile kırdığı rekoru kamuoyu ile paylaştı.

İspanyol menşeli otomobil üretici Seat, şu günlerde oldukça mutlu günler geçiriyor. Yıl sonu henüz gelmemişken markanın satış rakamları yatırımcısını ve sevenlerini oldukça mutlu etti. Ocak ayından bu yana satışlarını yüzde 11’in üzerinde arttıran marka sadece Ekim ayında 43.900 adet satarak başarısını sürdürdü. 2019 yılı geneline baktığımızda ise 10 aylık zaman dilimi içerisinde  satışlar 500 bin barajına ulaştı bile. Avrupa’nın başlıca otomobil pazarlarından olan  Fransa, İtalya, İsviçre, Hollanda, İsveç ve Danimarka gibi ülkelerde artış miktarı yüzde 20’yi geçti. Türkiye’de ise satışlar 4.428 adete kadar ulaştı. Bu yıl dünya genelinde 498.700 adet satmayı başaran Seat, böylece kendisi için yeni bir rekor kırmaya hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seat 10 ayda 20.600 CUPRA Ateca sattı!

Markanın Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı ve CUPRA CEO’su Wayne Griffiths konu ile ilgili bir dizi açıklama yaptı. Griffiths “Yıl sonuna kadar iki ay kaldı ve Seat, şirketin 70 yıllık tarihinde sadece iki kez ulaşılan 500.000 düzeyine geldi. Yılı yeni bir satış rekoru ile kapatmak üzereyiz ve gelecek yılın zorluklarıyla yüzleşmek için bize sağlam bir temel sağlayacak bir hacim elde etmek üzereyiz. CUPRA satışları güçlü bir şekilde artıyor, 10 ayda 20.600 CUPRA Ateca teslim ettik. şeklinde konuştu. Açıklamalardan da anlayabileceğiniz üzere işler Seat için oldukça iyi gidiyor. Markanın yıl sonu satış rakamları da bu yüzden merakla bekliyor.

İlginizi çekebilir

Türkiye Avrupa dördüncüsü; Leon rekor satış adedini geride bıraktı