reklamı kapat

POPÜLER

SEAT Tarraco

Daha spor görünmek için geldi; karşınızda 2020 SEAT Tarraco FR

İspanyol otomobil üreticisinin tanıtımını geçtiğimiz sene yaptığı SEAT Tarraco, sportif versiyonu olan “FR” donanımı ile karşımızda.

Markanın amiral gemisi olarak geçtiğimiz yıl içerisinde tanıtımı gerçekleştirilen SEAT Tarraco, pek çok yönden kilit rol üstlendi. 7 kişilik yolcu kapasitesiyle ürün gamının bu alandaki ilki olan model, tasarımıyla da diğer isimlerden ayrılmayı başardı. Skoda Kodiaq‘ın kuzeni olarak nitelendirebileceğimiz Tarraco için ardan geçen zaman dilimi bizlere beklediğimiz gelişmelerden birini daha gösteriyor. Model, Frankfurt Otomobil Fuarı öncesi spor donanımı olan FR’a kavuştu. 19 inçlik jantları, özel rengi ve orijinal versiyonuna göre daha büyük tamponları, ilk dikkat çeken detaylar arasında. Diğer SEAT FR modellerimizden alışık olduğumuz alüminyum pedallar, sportif direksiyon ve FR donanıma özel ufak renk konuşları bizleri iç mekanda selamlıyor. 2020 model Tarraco’lar ile birlikte gelen bir diğer yenilik ise 9,2 inçlik bilgi ve eğlence sistemi. Bu ekranın sadece FR donanıma özel olmayacağını da ekleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SEAT Tarraco artık bir plug-in hibrit

SEAT Tarraco FR’da gelen bir diğer yenilik ise plug-in hibrit bir motor oluyor. SEAT’ın ilk defa bu modelinde kullanacağı motorun kalbinde diğer araçlardan tanıdığımız 1.4 litrelik TSI ve150 beygirlik motor yer alıyor. Bu motora 115 beygir gücünde başka bir elektrikli motor da yardım ediyor. Toplamda 265 beygir güç elde edilen araç oldukça güçlü. Tarraco’nun 0-100 değeri ise 7,4 saniye. Bir SUV için hiç fena değil! Model B-bir plug-in hibrit olduğu için kendinizin şarj etmesine de imkan sağlıyor. Sadece elektrikli motor kullanılarak gidebileceğiniz mesafe ise 50 kilometre olarak açıklandı.

İlginizi çekebilir

Türkiye Avrupa dördüncüsü; SEAT Leon rekor satış adedini geride bıraktı