reklamı kapat

POPÜLER

SEAT Tarraco

217 beygirle geldi; SEAT Tarraco, ABT dokunuşuyla çok daha premium

Grubun en önemli modifikasyon markası olan ABT, SEAT Tarraco için gerçekleştirdiği iyileştirmelerle içten ve dıştan kaleyi fethetmişe benziyor.

Markasınını amiral gemisi olarak geçtiğimiz yıl içerisinde tanıtımı gerçekleştirilen SEAT Tarraco, pek çok yönden kilit rol üstlendi. 7 kişilik yolcu kapasitesiyle ürün gamının bu alandaki ilki olan model, tasarımıyla da diğer isimlerden ayrılmaı başardı. Skoda Kodiaq‘ın kuzeni olarak nitelendirebileceğimiz Tarraco için ardan geçen zaman dilimi bizlere beklediğimiz gelişmelerden birini daha gösteriyor. Volkswagen grubunun geliştiricisi konumunda olan ABT, dokunuş yaptığı isimler arasında bu yeni ismi de ekliyor. Yapılan ufak karakteristik değişimlerle çok daha ilgi çekici ve premium bir görüntüye kavuşan araçta performans konusuna da el atılmış durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SEAT Tarraco ABT projesinden detaylar

Proje kapsamında yapılan geliştirmelere ilk olarak kaputun altında inerek bakmakta fayda var. Tarraco 2.0 litrelik dizel motorla birlikte modifikasyon garajına giriş yapıyor. Fabrika çıkışında 190 PS güç üreten bu makinenin yapılanların ardından 220 PS güç ve 440 Nm tork seviyelere eriştiğini görüyoruz. 7 ileri şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemini de bu noktada işin içerisine dahil etmeden geçmeyelim. Madalyonun donanım kısmında ise görünüme en çok katkı katkı sağlayan hiç şüphesiz jant seti oluyor. Burada 21 inçlik özel tasarımlı sete yer veren ABT’nin kullanıcılara seçenek sunduğunu da görüyoruz. Dileyen Tarraco sahipleri farklı tasarım seçenekleriyle birlikte jant ebatlarını 19 veya 20 inç olarak da tercih edebilecek. Gövde üzerinde de ufak dokunuşlarla desteklenen Tarraco, sahip olduğu potansiyeli ortaya koymayı başarıyor. Önümüzdeki süreçte daha radikal değişimli modifikasyonları da karşımızda görmeyi bekliyoruz.

İlgili video

SEAT Tarraco tanıtım filmi