reklamı kapat

POPÜLER

2021 Seat Tarraco

2021 Seat Tarraco; SUV ailesinin zirvesine performans odaklı yeni motor

2021 Seat Tarraco ürün gamına eklenen 2.0 litrelik yeni benzinli motor, performans nitelikleriyle kullanıcıların dikkatını çekecek.

Advertisement

Seat’ın henüz Türkiye pazarına sunmadığı modellerden birisi olan Tarraco, bir süredir markasının amiral gemisi rolünü üstleniyor. SUV ailesinin en büyüğü olan model Avrupa’da ise kullanıcılara farklı seçeneklerle sunulmakta. 2021 model yılıyla birlikte de bu seçeneklere bir yerini daha ekleniyor. Geçtiğimiz süreçte dizel, benzinli ve şarj edilebilir hibrit gibi farklı kombinasyonlarla listelerde kendinisine yer bulan modelin benzinli seçeneklerine 2.0 litrelik yeni bir ünite eklendi. 2021 Seat Tarraco için performans noktasında beklentileri karşılayacak niteliklerde olan bu seçenek kısa süre içerisinde listelere eklenecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Seat Tarraco

Tarraco için duyurusu gerçekleştirilen 2.0 litrelik TSI motorun değerlerine baktığımızda, 245 PS gü. ve 370 Nm tork ürettiğini görüyoruz. Maksimum torkunu 1.600 ile 4.300 devir bandı gibi ilk andan itibaren verebilecek karakterde olan bu motorun performans noktasında da etkisini görmek mümkün. Açıklanan resmi verilerde bu motorla birlikte Tarraco’nun 0’dan 100’e hızlanmasını 6,2 saniyede tamamlayabildiğini görüyoruz. Erişilebilecek maksimum sürat ise 228 km/s olarak teknik tabloya yansıyor. Seat cephesi bu motoru standart olarak 7 kademeli DSG ile kombin ediyor. Altyapı noktasında da tüm değerlerin dört tekerlek üzerinden yere aktarılması da dikkat çekenler arasında. Fiyatları henüz paylaşılmayan model, FR ve Xcellence donanım paketleriyle tercih edilebilecek. Koltuk dizilimi ise istenildiğinde 7 kişilik olarak da alınabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

2020 Seat Leon merak edilen özellikleriyle detaylandı