reklamı kapat

POPÜLER

Seat Tarraco

Seat Tarraco için dizel motor ailesine dahil edilen yeni ekonomik versiyon

Seat Tarraco için önden çekişli altyapı ve dizel motoru bir araya getiren yeni versiyon, kullanıcılar için ilgi çekici bir opsiyon olacak.

Seat cephesinde Tarraco modelindeki versiyon çeşitliliğini artırma hamleleri gelmeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz kasım ayında karşımıza çıkan gelişmelere bugün itibarıyla bir yenisi daha ekleniyor. O dönem 1,5 litrelik benzinli motor üzerine şekillenen opsiyon hamlesi bu kez dizel motorlu örnekler üzerinden kullanıcıları bekliyor olacak. 2.0 litreli ünitenin önden çekişli altyapı ve 7 kademeli DSG şanzımanla kombin edildiği versiyon 150 PS güce ve 360 Nm torka sahip olacak. Bu kombinasyon dört tekerlekten çekişli versiyona göre tüketim bazında daha ekonomik bir sürüşe de olanak tanıyacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seat Tarraco 2.0 TDI FWD düşük yakıt tüketimiyle dikkat çekecek

Markanın resmi kaynaklarından paylaşılan verilere baktığımızda 2.0 litrelik motorun bu kombinasyonda 5,4 litre ile 6 litre arasında değişen bir tüketim eğrisi olacağını görüyoruz. Karbon salınım değeri ise kilometrede 140 ile 157 gram arasında değişiklik gösteriyor. Tarraco ailesi 2021 yılında hibrit versiyona da kavuşmak için gün sayıyor. 1,4 litrelik benzinli motorun yer alacağı bu versiyonda elektrik motorunun da desteğiyle 245 PS güç ve 400 Nm’lik tork verileri kullanıcıları bekliyor olacak. Saf elektrik sürüş deneyimi da sunabilecek olan Tarraco Hybrid’in 50 kilometrelik menzil vadedeceğini de biliyoruz. Tarraco Hybrid’in ürtimi Volkswagen’in Almanya’daki merkez fabrikasında gerçekleştirilecek.

İlginizi çekebilir

2020 Seat Leon merak edilen özellikleriyle detaylandı