reklamı kapat

POPÜLER

SEAT Tarraco

Paylaşılan yeni fotoğraflarla 2019 SEAT Tarraco’ya yakından bakın

Yeni yılla birlikte asfalta çıkmak için gün saymaya başlayacak olan 2019 SEAT Tarraco, meraklıları için zengin bir fotoğraf galerisiyle karşımızda.

Eylül ayı içerisinde tanıtımını gerçekleştirdiği yeni SUV modeliyle ürün gamındaki önemli değilimlerin sinyallerini veren SEAT, 2019’u iple çeken isimlerden birisi. Tarraco ile başlayıp yeni jenerasyon Leon ile evrilecek olan karakter değişimini asfalta indirecek olan İspanyol marka, meraklılarını aydınlatmayı da es geçmiş değil. 7 kişilik yolcu kapasitesiyle marka tarihinde ayrı bir yere konumlandırılan Tarraco, bu bilgilendirme çatısı altında yeni fotoğrafları üzerinden tekrar karşımıza çıktı. Önümüzdeki yılın ilk çeyreğiyle birlikte kademli olarak satışa çıkmasını beklediğimiz otomobilin, Türkiye’ye geliş süreci de çok uzun sürmeyebilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlar

Ateca ve Arona’nın ardından ailenin üçüncü üyesi olarak satış noktalarındaki yerini alacak olan Tarraco, adını İspanya’daki Tarragona şehrinden alıyor. İsim belirleme sürecinde, ülkede yaşanan Katalan Krizi’nden ötürü aksaklıklar yaşanmasıyla da akıllarımızda yer edinen modelin SEAT’a yepyeni bir müşteri profili katma potansiyeli de mevcut. Tarraco’nun, büyük ebatları ve yolcu kapasitesine rağmen Türkiye pazarındaki kullanıcıları mutlu edecek motor seçeneklerine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Giriş seviyesinde 150 beygir güç üreten 1,5 litrelik TSI motoru, 6 ileri manuel şanzımanla satın almak mümkün olacak. Dört tekerlekten çekişli altyapıyı almak istetenlerse 150 ve 190 PS güç üreten 2.0 litrelik dizel motor ve DSG şanzıman kombinasyonuna yönelmek durumda. Verilere göre bu versiyonda 0’dan 100’e 8 saniyede erişebilen Tarraco, maksimumdaysa 211 km/s hıza çıkabilecek.

İlgili video