reklamı kapat

POPÜLER

Cupra

Performansta sürpriz sızıntı; Cupra “Terramar”a ilk kez yakından bakın

2020 model yılıyla gelmesi beklenen Cupra Terramar, SEAT markasının da tasarım geleceğinde bizleri nelerin beklediğinin önemli bir kanıtı.

SEAT’ın ayrı bir marka olarak macerasına devam ettirdiği Cupra’nın ilk otomobilini Ateca üzerinden görme şansına eriştik. Geleceğin performans ve elektrik deneyimlerinde önemli pay sahibi olması beklenen bu yeni oluşumla ilgili uzun süredir beklenen ikinci hamleyle ilgili detaylarsa kasım ayının ilk haftası üzerinden gündeme taşınmıştı. Dış basında da büyük yankı bulan modelle ilgili ortaya çıkan ilk bilgiler üzerinden yaptığımız değerlendirme, coupe formlu sportif bir modelin beklediğine işaret ediyordu bizleri. İsminin Terramar olacağına dair de ciddi iddiaların olduğu model şimdi de ilk sızıntı görseliyle karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masadaki maddeler

Auto Express kaynaklı olarak servis edilen detaylara baktığımızda sızıntı görselle birlikte bazı teknik detaylar da karşımıza çıkıyor. Güç olarak 300 beygir dolaylarında gezineceği söylenen Terramar, gövde yapısı gereği Ateca’nın Coupe versiyonu olarak da nitelendiriliyor. Önümüzdeki yıl içerisinde resmiyete kavuşmasının da beklenildiği modelle ilgili satış sürecinin başlaması için 2020 işaret edilmiş durumda. Marka kaynaklarından yapılan açıklamaya göreyse Terramar, “ilk gerçek Cupra” otomobili olarak nitelendiriliyor. Tasarımla ilgili detaylara baktığımızdaysa aileye en yeni giren Tarraco’nun büyük oranda bu modele aktarıldığını da görebiliyoruz. 2.0 litrelik turbo benzinli motorla gelmesi beklenilen Cupra Terramar’ın hibrit teknolojisine sahip olup olmayacağını önümüzdeki süreç gösterecek. Modelle ilgili ilk düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

İlgili video

SEAT Tarraco