reklamı kapat

POPÜLER

SEAT

Dış basının gündeminde; SEAT ve Cupra işbirliği ikinci SUV hazırlığında!

Geleceği yeniden şekillendirilen Cupra, SEAT ile bir araya gelerek performans odaklı coupe formlu bir suv modeli için planlama aşamasında.

SEAT’ın bundan yaklaşık iki yıl önce Ateca ile resmi olarak giriş yaptığı SUV sınıfında, kısa sürede nasıl bir çeşitlenme yaşadığını hepimiz gördük. Tıpkı Skoda’da olduğu gibi kısa sürede farklı modelleri kullanıcılarla buluşturacağını duyuran İspanyol marka, Arona‘nın ardından 7 kişilik Tarraco‘yu da aileye dahil etti. Kademeli olarak başlayacak satış süreçleriyle birlikte kullanıcıların da daha sık sokaklarda göreceği bu isimler hala kendinden sonra gelecek olanların bir habercisi aslında. Kısa süre önce bir donanım niteliğinden çıkartılarak başlı başına yoluna devam edecek marka haline getirilen Cupra‘da da bu durum aynı şekilde geçerli olacak gibi görünüyor. Dış basında da yankı bulmaya başlayan ilk bilgilere göre Cupra Ateca’nın ardından aileye dahil olacak yeni bir Coupe SUV gündeme geldi. Hatta bu model için bir isim başvurusu bile yapılmış durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İsim yine İspanya felsefesinde

Auto Express kaynaklı olarak detayları paylaşılan bu modelle ilgili, SEAT ve Cupra ekibinin patent işlemlerine başladığı söyleniyor. Model için belirlendiği dile getirilen isimse “Terramar” olarak satır başında karşımıza çıkmakta. Yine İspanya sınırları içerisinde yer alan coğrafi bir bölgeyi tanımlayan bu ismin, farklı dillerle rahat telaffuz edilebileceğiyle ilgili de bir kanının var olduğunu söyleyebiliriz. Şu aşamada merak edilen nokta ise bahsi geçen bu yeni modelin hangi model üzerine şekillenebileceği yönünde. Bunun için akla gelen ilk isimse üç yıl önce Cenevre’de tanıtımı gerçekleştirilen 20v20‘den başkası değil. Henüz bu konuyla ilgili resmi kanallardan açıklama gelmezken, modelin hibrit teknolojisiyle 300 beygir dolaylarında bir güce sahip olması bekleniyor. Önümüzdeki yıl konuyla ilgili gelişmeleri net bir şekilde göreceğiz.